משטרת הודו עצרה חשוד בתכנון הפיגוע במומבאי

סוכנות ידיעות הודית מדווחת כי חשוד בתכנון הפיגוע במומבאי נעצר לפני מספר ימים בשדה התעופה הבינלאומי של ניו דלהי.

חיים לב - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ב

משטרת הודו עצרה חשוד בתכנון הפיגוע במומבאי -ערוץ 7
מומבאי
פלאש 90

משטרת הודו עצרה חשוד בתכנון מתקפת הטרור במומבאי ב-2008 שבה קיפדו את חייהם 166 בני אדם, ביניהם שלוחי חב"ד מקומיים ושני ישראליים נוספים.

על פי סוכנות הידיעות ההודית Press Trust of India, החשוד אבו ג'ינדל, המוכר גם בשם סייד זביודין, נעצר לפני מספר ימים בשדה התעופה הבינלאומי של ניו דלהי והובא למעצר. לטענת הרשויות ההודיות, החשוד חבר בארגון הטרור האיסלאמי "לשקר א-טייבה" שבסיסו נמצא בפקיסטן.

האיש שנלכד חשוד כי לימד את המחבלים את השפה ההינדית המקומית והעביר להם הנחיות במהלך מתקפת הטרור שהתפרשה על פני שלושה ימים. לדברי בכירים ברשות המקומית, החשוד נלכד על ידי אנשי המודיעין לאחר שקיבלו עליו מידע מהמחבל הבודד ששרד את הפיגועים.

במתקפת טרור בעיר מומבאי שבהודו, תקפו חמושים שבעה יעדים שונים, בהם שני מלונות יוקרה, אתר היסטורי, תחנת רכבת ואת בית חב"ד.

בנובמבר 2008 חדרו עשרה מחבלים מפקיסטן למומבאי, ורצחו 166 בני אדם, בהם ארבעה ישראליים. הרב גבריאל הולצברג ורעייתו רבקה, אשר שימשו כשליחי חב"ד במומבאי, בן-ציון כרומן, והרב לייביש טייטלבאום, אמריקאי תושב ברוקלין. בנם הפעוט של בני הזוג הולצברג, משה צבי, והמטפלת המקומית שלו, סנדרה סמואל, הצליחו להימלט.

כאמור, כעבור שלושה ימים הכניעו כוחות הביטחון המקומיים את חוליית הטרור. היחיד בחוליית הטרור ששרד את המתקפה הוא אג'מל קסאב שהועמד לדין בגין עבירות טרור. יחד עמו נשפטו שני אזרחי הודו נוספים - פאהים אנסרי ואחמד סבאודין – שהואשמו בכך שסיפקו מפות שעזרו למחבלים להוציא את מזימתם מהכוח אל הפועל.

מתקפת הטרור החריפה והגבירה את המתיחות הגבוהה בלאו הכי בין הודו לפקיסטן, שתי מדינות שכנות המחזיקות בידן בנשק גרעיני.