"לא נסכים למראות כאלו במקומות נוספים"

תושב שכונת האולפנה, דידי דיקשטיין, בראיון לערוץ 7 על תחושותיו בעת הפינוי, "אסור שהסבל הזה יקרה בעוד מקום בארץ".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ב

תשוב שכונת האולפנה, דידי דיקשטיין, בראיון לערוץ 7 על התחושות המלוות אותו בעת הפינוי משכונת האולפנה, "היום הזה הוא יום קשה מאוד בשבילנו. הורסים שכונה בארץ ישראל".

הוא מוסיף, "השכונה הולכת להיחרב סתם על פי החלטה שערורייתית של בית המשפט העליון, להרוס בלי לברר את הבעלות המשפטית על הקרקע ובלי שהוא עושה כך במקומות אחרים. בשום מקום אחר בעולם לא הורסים כזו שכונה בשביל טענה משפטית שעוד לא הוכחה".

לדבריו, "אם היו עושים זאת בארצות אחרות היינו קופצים ואומרים זו אנטישמיות, זה לא דבר שצריך לקרות ומבחינתנו זה כואב מאוד".

על אופן הפינוי אמר, "אני באופן איש לא אורז. זה קשה לי מאוד. יבואו לפנות אותנו, הרב מלמד החליט שזו תהיה התנגדות לא אלימה. מי שמכיר אותנו יודע שגם ככה לא היינו מתנגדים בצורה אלימה. אז ייקחו אותנו אך אנחנו לא מתפנים פה ברצון אלא באונס, אנו דורשים שהמראות שיש פה לא יקרו בשום מקום אחר בארץ. שהסבל הזה לא יקרה בעוד מקום".

לשאלה האם חברי הכנסת ושרי הליכוד נכשלו עונה דיקשטיין , "אני חושב שנכשלו בהריסת השכונה פה ואני מקווה שהבטחות ראש הממשלה על כך שזה יהיה המקום האחרון שיפונה ושייבנו עוד מאות יחידות דיור יתקיימו. מבחינתנו יש פה כבר כישלון ואני מקווה שיצאו מזה דברים טובים".