ראאד סלאח היום
ראאד סלאח היוםרויטרס

השיח' ראיד סלאח, מנהיג התנועה האסלאמית בישראל, שלח (26 ביוני) איגרות ברכה למנהיג האחים המוסלמים במצרים מוחמד בדיע, ולנשיא הנבחר מוחמד מורסי, וברכם על ניצחון מורסי, מועמד האחים המוסלמים, בבחירות לנשיאות. באיגרתו לנשיא הנבחר קרא השיח' סלאח למורסי למצרים "להתמקד בבעיית אל-קודס ופלסטין למלא את תפקידה באזור הערבי, האסלאמי והבינלאומי בשירות ענייניה של האומה הערבית והאסלאמית ובראשם הבעיה הפלסטינית ובמרכזה אל-קדס האצילה ומסגד אל-אקצה המבורך”.

בראיון שהעניק לא מכבר (8 ביוני) לאתר האינטרנט של תנועת חמאס שיבח השיח' סלאח את המדיניות הטורקית כלפי ישראל ואת הסיוע שהיא מושיטה לעם הפלסטיני והביע תקווה, כי לטורקיה "תזכה לכבוד לסלק את הכיבוש מלב אומתנו, כיבוש המגולם במסגד אל-אקצא".

סלאח ציין, כי "האביב הערבי הביא לבלימת השחצנות של המפעל הציוני, אשר נהנתה מהגנה של המערכת הערבית הקודמת והביא להפסקת הצרת רגליהם של תושבינו בפנים הפלסטיני (ערביי ישראל), אשר מנהלת הכיבוש (ממשלת ישראל) הפעילה נגדם תכנית של גירוש בשלבים".

לדבריו, הוא שמע על "תכנית לריקון ערי החוף כמו חיפה, יפו, עכו ועוד. האביב הערבי הגיע לומר למנהיגי תל אביב: חדלו מהפעולות האלה, כיוון שביכולת הערבים להגן על העם שלהם בפנים (ערביי ישראל) מפני השליטה של הרשויות שלכם עליהם". בנוסף, הדגיש סלאח, כי "האביב הערבי הגיע כדי להחזיר את זכות השיבה לאור הזרקורים... האביב הערבי הגיע כדי להבהיר, כי זכות שמאחוריה דרישות לא תאבד וכי לפלסטינים אשר סולקו מבתיהם שלא בצדק הזכות לחזור אליהם".

השיח' סלאח הוסיף: "האביב הערבי מילא תפקיד חשוב בהעלאת המורל של עמנו בפנים... סימני הסתלקות הכיבוש הפכו לקרובים וההתנערות של העולם מתמיכה במפעל הציוני ההתפשטותי ברור יותר מבעבר, ולכן וההתקפה על מסגד אל-אקצה היא דבר שיחשבו עליו אלף פעמים".