היום: החלק השני של פינוי האולפנה

לפי הערכת המצב הקרווילות יהיו מוכנות רק בשעה 15:00, ולכן ייעשה מאמץ שכל הציוד יהיה על המשאיות ויפורק עם השלמת ההכנות באתר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ב

היום: החלק השני של פינוי האולפנה-ערוץ 7
שכונת האולפנה
ישי קרוב

כמו ביום שלישי גם הבוקר יתייצבו אנשי משרד הביטחון בשכונת האולפנה בבית אל כדי לבצע את הפינוי השני משכונת האולפנה - פינוי 17 המשפחות שנותרו באזור. 

הפינוי הראשון יחל בשעה 09:00 והשני בשעה 12:00 - כאשר כולם אמורים להיות מגורשים מבתיהם ולהיות על המשאיות עד 14:00 וב-15:00 לעשות את הדרך לכיוון הקרווילות.

לפי הערכת המצב הקרווילות יהיו מוכנות רק בשעה 15:00, ולכן ייעשה מאמץ שכל הציוד יהיה על המשאיות עד שעה זו ואז מיד יפרקו אותו בקרווילות.

בשכונה מציינים כי רוב המשפחות הללו הן המשפחות המבוגרות יותר ולהן מספר רב יותר של ילדים, חלקם בוגרים והגדול שבהם בן 20. הן יגורשו לאתר הקרוואנים המרוחקים יותר בשכונה החדשה שכונת "בני האולפנה", ולהם מסופקים קרואנים בני 90 מ"ר ולא 60 מ"ר.
 
משפחת יו"ר ועד השכונה, יואל ויסכה פתאל, אינם ברשימה מפני שהם מסרבים לארוז ולצאת מביתם על רגליהם.
 
ככל הנראה בשעה 12:00 יתקיים טקס פרידה מהשכונה בו ינאם דידי דיקשטיין ששכל לפני עשור את הוריו ואחיו, שיקם את חייו בשכונת האולפנה ולפני חצי שנה שוחרר רוצח משפחתו בעסקת שליט למרות פסק דין חלוט של בית המשפט. היום הוא נדרש לצאת מביתו עם אשתו ושתי בנותיו.