הרב נגארי: אני מברך את הרב מלמד על המנהיגות

רבה של מעלה אדומים משוכנע שההחלטה שקיבל הרב מלמד להתפנות מגבעת האולפנה בתמורת לבנייה מסיבית ביישוב תועיל בעתיד להתיישבות כולה

בני טוקר , ח' בתמוז תשע"ב

הרב נגארי: אני מברך את הרב מלמד על המנהיגות-ערוץ 7
הרב זלמן מלמד
שלומי שלמוני

רבה של מעלה אדומים, הרב מרדכי נגארי, מברך בערוץ 7, את ראש ישיבת בית אל ורב היישוב, הרב זלמן מלמד, על ההחלטה האמיצה שהוא קיבל בשכונת האולפנה. "עת צרה ליעקב וממנה ייושע. אני רוצה לברך את הרב זלמן מלמד, על הצעד המנהיגותי העצום שלו. הוא הלך בדרכי רבותינו, שדרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. מעשיו היו לשם שמיים וגם כוונותיו לשם שמיים. בעזרת השם היישוב יתחזק בעקבות הצעדים הקשים הללו".

לדבריו, ההחלטה של הרב מלמד, הייתה בבחינת הוראת שעה מתבקשת. "רבותינו כבר אמרו בעניין חילול שבת לחולה, שמוטב לחלל שבת אחת כדי שהחולה ישמור שבתות הרבה. פה הרשעים רצו להרוס כמה בתים פרטיים בבית אל ובעוד מקומות שאנחנו מקווים שהיו לא תהיה. ולפעמים אנחנו צריכים לחלל שבת אחת כדי שנוכל לקיים עוד הרבה שבתות, לחזק את היישוב ולהקים עוד הרבה יישובים אחרים".

רבה של מעלה אדומים קובע, שגם מבחינה תודעתית, הפינוי האלים שנמנע בבית אל, היה השג חשוב. "היום המערכה היא גם בתחום התקשורתי. יש עניין לנצח גם בקרב התודעתי. להראות את הציבור האמוני שלנו, את ההתנהגות שלנו, את ההליכה בדרך ענווה ויראה, וגם בכפיפות קומה. מורידים את הראש עד שיעבור הגל, ואחר כך תבוא הזקיפות קומה, ובזכות זה גם העם יהיה איתנו".

הרב נגארי סבור שההישג המשמעותי ביותר השבוע, הוא בכך שמנעו את הפגיעה הנפשית בילדים ובבני הנוער שגרים בשכונה. "זה לא סוד שנפש הנוער שלנו נפגעה מאוד בפינויים הקודמים. מאז חרבן גוש קטיף והפרעות בעמונה, הנוער סבל מאוד. מצד אחד הם גילו מסירות נפש עצומה, אבל גם רבים חללים הפילה. רבים נחלשו באמונה, איבדו את האמון בחברה, במדינה, במחנכים וגם בהורים. לכן צריך לחשוב טוב, כי לא כל מראה של פרעות שיש בו מצד אחד הופעה של מסירות נפש עצומה, אבל מצד שני הוא גם עלול לגרום לעיתים לנזקים רבים לכאלה שנפשם עדינה. לכן גם אם באים אחרים מבחוץ כדי להלחם, צריכים לחשוב מהי טובת המשפחות והילדים, ובמקרה הזה גם טובת היישוב והישיבה. ואם בזכות זה הם ירחיבו את היישוב אז הרווחנו מאוד בכל המישורים. אם המתווה הזה יצליח בעוד מקומות, צריכים לדעת שזה מה שעשה רבן יוחנן בן זכאי מול מלכות רומי שעשתה מה שעשתה. הוא ביקש הצלה פורתא של יבנה וחכמיה, וכאן יש חיזוק גדול ליישוב שב"ה יגדל ויפרח".