מונה. טור פז
מונה. טור פז צילום: דוברות העירייה

משה טור-פז (קינלי), יו"ר תנועת נאמני תורה ועבודה לשעבר, מונה למנהל מינהל החינוך בעיריית ירושלים.

ב-6 השנים האחרונות מנהל טור-פז את בית הספר העל יסודי ניסויי שק"ד בשדה אליהו המדגיש חינוך ערכי-חברתי לצד הישגים. בתוך כך בשנים תשע"א-תשע"ב דורג בית הספר במקום הראשון במדד הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל, אחוזי הזכאות לבגרות עלו בצורה ניכרת בתוך שנים ספורות ובשנת 2012 זכה טור-פז בפרס החינוך הדתי לשנת תשע"ב.

בעברו שימש טור-פז כסגן מנהל וכמחנך בביה"ס התיכון הניסויי לבנות 'פלך' בירושלים ובתפקידיו הקודמים היה יו"ר עמותת "נאמני תורה ועבודה" בהתנדבות, הפועלת לשילוב החברה הדתית בחברה הכללית בישראל, כמו גם מרצה ללימודי יהדות באוניברסיטה העברית ומנחה סמינרים שונים בנושאים ציבוריים וחינוכיים, בין היתר גם באוניברסיטת בר אילן.

טור-פז הינו דוקטורנט ובעל תואר שני בחוג להיסטוריה של עם ישראל ובעל תואר ראשון בחוגים למקרא ומחשבת ישראל, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף בעל תעודת הוראה ממכון הרצוג.

טור-פז בעל רקורד צבאי מרשים ובתפקיד הנוכחי משמש מג"ד במילואים בגדוד הסיור של צנחנים.  "אני מאמין בשילוב בין ערכים ואנשים. אני רואה זכות גדולה בעבודה בחינוך בירושלים ומקווה כי נצליח לעשות דברים טובים למען ילדי ירושלים" מציין טור-פז.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בירך את טור-פז עם כניסתו לתפקיד, "עיריית ירושלים הציבה את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות ומערכת החינוך בעיר נמצאת בתנופה, כאשר לאחר עשור וחצי של ירידה רציפה (12%), חלה השנה לראשונה עלייה במספר התלמידים בחינוך הממלכתי בירושלים ולאחר שנים של נסיגה נרשמה עלייה של 4% בזכאות לבגרות במגזר הציוני. בפני המערכת ממשיכים לעמוד אתגרים רבים וגדולים ואני סמוך ובטוח כי טור-פז, שהינו איש חינוך עתיר ניסיון גם בתחום הניהולי, יידע להמשיך ולפתח את מערכת החינוך בבירה למובילה ולאיכותית בישראל".

גם מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, בירכה על הבחירה ומסרה כי "משרד החינוך מברך על בחירתו של מר משה טור-פז לתפקיד מנהל מנח"י ומאחלת לו הצלחה רבה במילוי תפקידו".