בר און: במבחן התוצאה השקט נשמר

חברי ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ רוני בר און (קדימה) ערכו היום (ראשון) סיור מקיף לאורך תוואי גדר הביטחון בעוטף ירושלים.

במהלך הסיור למדו החברים מראש הפרויקט אל"מ עופר הינדי אודות קצב התקדמות הגדר, הפערים, והסוגיות הנידונות בבג"צ . בבוקר הסיור קיבלו חברי הוועדה, ממפקד פיקוד מרכז, האלוף ניצן אלון וקצינים בכירים נוספים סקירות עומק על העשייה המודיעינית והמבצעית בגזרת הפיקוד.

במהלך הסקירות עודכנו חברי הוועדה כי בגזרת הפיקוד קיימת יציבות ביטחונית יחסית כאשר ישנם מספר משתנים שבאפשרותם לערער את היציבות כגון בחירות אפשריות לרשות, הסדר פיוס עתידי בין פתח לחמאס, השפעת תוצאות הבחירות במצרים או החלטה לחזור לפעול במסדרונות האו"ם בדומה לספטמבר שנה שעברה.

באופן כללי ציינו בכירי הפיקוד כי לצה"ל שליטה ביטחונית טובה על הנעשה בגזרה וככלל הם מזהים, בעיקר לאחר שחרורו של גלעד שליט, ניסיונות ברורים לתכנן ולבצע חטיפות של ישראלים בדגש על מתיישבים שנתפסים מבחינתם "כטרף קל".

כמו כן מאז ביצוע עסקת שליט נעצרו על ידי צה"ל 24 ממשוחררי העסקה כאשר המאפיין הבולט לפיגוע הטרור שבוצעו או תוכננו הם במתווה של "מפגע בודד".

אלוף הפיקוד, ניצן אלון התייחס בסקירתו גם לסוגיית החלופה ל"חוק טל". לדבריו צה"ל יקלוט לשורותיו את כל החרדים שמדינת ישראל תחליט לגייס. האלוף ציין כי במידה ויוחלט לגייס את החרדים בגיל מבוגר יחסית, יהיו לכך השפעות תקציביות משמעותיות מאחר והוצאות הנלוות יגדלו בשל האפשרות שאותם חרדים שיתגייסו יהיו כבר נשואים ובעלי משפחות.

בתום הסיור אמר יו"ר הועדה, ח"כ רוני בר און, "שמענו סיקרות של המפקדים בשטח ועשינו סיור על גדר ההפרדה, נעשית כאן עבודה גדולה. בסך הכול במבחן התוצאה השקט נשמר, זה לא שהאיומים חלפו ועברו מן העולם אלא המערכת יודעת לספק את המענים וצריך לקוות שכך זה ימשך וחשוב לעשות הכול שזה גם יוסדר במקורות המדינים ולא רק באמצעים הביטחונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו