שר התיירות מטייל בגוש עציון ayintova.com

שר התיירות, סטס מסז'ניקוב, ביקר אתמול  (שני) בגוש עציון. הביקור החל בשעות הבוקר דרך מספר אתרי תיירות מגוונים במטרה להעלות את צרכי התיירות על סדר היום ולהציג בפניו את החוויה המלווה מבקרים רבים. לצד ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל ואנשי המועצה התרשמו מהנוף שבגוש עציון בתצפית שבמצפור הממוקם ביישוב נווה דניאל.

אנשי מועצת גוש עציון ומשרד התיירות קיימו עצירה מיוחדת בדרך האבות בה הועברה הצגה הממחישה את מיקומה של הדרך כציר מרכזי ששימש בעבר כדרך מעבר לעולי הרגל מחברון לירושלים דרך מקווה הטהרה שבמקום. לאחר מכן ביקרו באמת הביאר השוכנת לצידי היישוב אפרת, ובמקום הוצגה בפני השר תוכנית מתווה לפיתוח האמה כאתר תיירות מהותי בגוש אותו נוהגים לפקוד מידי שנה אלפי אנשים.

ראש המועצה דוידי פרל הציג בפני השר את תוכניתו לפתח את דרך האבות בסדר עדיפויות משמעותי מתוך רצון והבנה לחיבור האמיתי של עם ישראל וההיסטוריה למקום העכשווי. לצד זה, קיבל השר סקירה על אתרים נוספים החל מאתרי מורשת, פעילויות אקסטרים, טיולי שלג ייחודים, טיולי סוסים, שבילי אופניים, ואף נחשף לפסטיבל הדובדבנים שהתקיים לפני שבוע ומשך קרוב ל-5,000 מבקרים מכל רחבי הארץ.

מנתוני בית ספר שדה שבגוש עציון עולה כי בשנת 2000 בתקופת האינתיפאדה חלה ירידה בכמות המבקרים שבגוש עציון, אך מ-2001 החלה התאוששות, ומאז 2009 פוקדים אלפי מבקרים את גוש עציון מידי שנה.

הצדדים השונים הביעו רצון רב לפיתוח ולהרחבת מקורות התיירות, הממוקם כ-15 דקות נסיעה מירושלים.בשעות הצהריים המוקדמות הוצגה לשר תוכנית מלונאות במבשלת הבירה שבחוות ארץ האיילים. היום נחתם בארוחת צהריים בחוות שדה בר ובהצגת כפר אומנים בתקוע ב' ובתצפית מרהיבה מעל נחל תקוע. ראש המועצה הציג בפני השר את התוכנית להקמת פרוייקט הגשר התלוי מעל נחל תקוע המחבר בין הישובים תקוע לנוקדים. פרויקט זה בעל עניין רב בקרב תיירים רבים.

שר התיירות סטס מסז'ניקוב אמר "מהביקור היום באמת הביאר ובאתרי הגוש ניתן לעשות מפעל תיירותי מפואר. גם כאן המשרד יעזור לפתח את הנושא התיירותי סביב עסקים קטנים שיפתחו ואנשים יישארו ויסיירו באיזור. הפוטנציאל טמון גם מבחינת תיירות הפנים. נקיים עבודת מטה יחד עם המועצה, נרוץ קדימה ועוד יהיו תוצאות רבות".

"מתוך ההתרשמות שלי אני מזמין את כל האזרחים להגיע לגוש ולסייר באתרי המורשת. אני אישית מתכוון לקחת את המשפחה ולהביא אותם לפה", הוסיף.

דוידי פרל ראש מועצת גוש עציון הודה לשר על דבריו, "אנו שמחים לארח את שר התיירות וצוותו, ומקווים לשיתוף פעולה פורה ומוצלח. גוש עציון מהווה אתר תיירות מוביל ובעל ערך רב, בשל העובדה כי ישנם אתרי מורשת והיסטוריה המחברים בין כל אחד שמתגורר בארץ ישראל".