מחזקים את הדיפלומטיה בין ישראל למכסיקו

ישראל ומכסיקו ציינו 60 שנים לקיום היחסים הדיפלומטיים בין המדינות בקונצרט חגיגי בהשתתפות התזמורת הקאמרית של הארמון המכסיקני.

אבי חיים , י"ג בתמוז תשע"ב

מחזקים את הדיפלומטיה בין ישראל למכסיקו-ערוץ 7
מחזקים את הקשר. מקסיקו
רויטרס

ישראל ומכסיקו ציינו השבוע 60 שנים לקיום היחסים הדיפלומטיים ביניהן.

במהלך שנת ה-60 ליחסים מתקיימים ארועים שונים בשתי המדינות. בין שאר הארועים התקיים אתמול קונצרט חגיגי בהשתתפות התזמורת הקאמרית של ארמון ה-BELLAS ARTES המכסיקני יחד עם מוסיקאים ישראליים ידועי שם.

היחסים הבילטרליים בין ישראל ומכסיקו נמצאים בצמיחה מתמדת בתחומים רבים של שיתוף פעולה. בשנים האחרונות התחזק מנגנון ההתייעצויות בין שתי המדינות, דבר שאיפשר הידוק הדיאלוג וההבנה הפוליטיים.

לפני 12 שנה נכנס לתוקף הסכם אזור סחר חפשי בין שתי המדינות, המסייע לקידום יחסי הסחר כמו גם את ההשקעות ההדדיות. היקף הסחר הבילטרלי כיום עומד על כ-600 מליון דולר, ואנו שואפים להגדיל מספר זה בעתיד הקרוב.

לאורך השנים ישראל חלקה עם מכסיקו מהידע והנסיון המצטברים שלה בתחום האקדמי – טכנולוגי, בדגש על תחומי חקלאות, טיפול במים והיי-טק, באמצעות קורסים ותכניות של חילופי מומחים, ובכך תרמה ליצירת שיתופי פעולה הדדיים.

לשתי המדינות יש גם שיתוף פעולה פורה בתחום התרבות. שיתוף פעולה זה מבוסס על העובדה שהן מכסיקו והן ישראל הינן מדינות וחברות מודרניות שבבסיס זהותן עומדת היסטוריה של ציביליזציות בנות אלפי שנה.