איפה היו הח"כים בחנוכת האנדרטה?

בהר אדיר נחנך היום המצפור לזכרם של נופלי מלחמת לבנון השנייה. משפחות הנופלים תמהות מדוע הח"כים התעלמו מההזמנות ששוגרו אליהן.

בני טוקר , י"ג בתמוז תשע"ב

איפה היו הח"כים בחנוכת האנדרטה?-ערוץ 7
מלחמת לבנון השניה
צילום: פלאש 90

אחרי מאבק של שנים נחנך היום (שלישי) בהר אדיר, בשמורת הטבע הר מירון, מצפור זיכרון לחללי מלחמת לבנון השנייה.

עמי שרייר, אביו של סגן יפתח שרייר הי"ד, שנפל במלחמת לבנון השנייה בקרב ליד מרון א - ראס, אומר לערוץ 7, כי הוא מייצר על כך שבמדינת ישראל לא יודעים לכבד את הנופלים, כלשונו. "מבחינתי זו סגירת מעגל. מהמצפור הזה רואים את המקום בו נפלו הבנים וניתן לראות את הבית שבו נפל בני".

לדבריו, המאבק להקמת המצפור לא היה קל, "מספר קטן של משפחות דחפו את העניין, ולקח הרבה שנים עד שהצלחנו לקבל את האישורים".

"לצערי היינו צריכים את אסון הכרמל כדי שגם אנחנו נקבל אישורים להקמת המצפור", אמר שרייר, "לא עקרנו אפילו עץ אחד כדי להקים את המצפור בשמורה. אני מזמין את כל עם ישראל לבוא ולתצפת על המקומות שבהם התרחשו הקרבות שבהם נפלו הבנים. אפשר להגיע מכביש 899 בין בירנית לסאסא ואי אפשר לפספס".

לשרייר יש דברים קשים מאוד לומר, לחברי הכנסת, "שלחנו הזמנות למיילים של כל הח"כים היהודים, ומתוך כמעט מאה ח"כים, חזרו אלינו בקושי ארבעה. ואני שואל בתור אזרח מדינת ישראל, מדוע?  אנחנו לא כועסים עליהם שהם לא באים לטקס, אבל האם לא מגיעה לנו לפחות תשובה?".

שרייר משבח את שר הפנים, אלי ישי, שלדבריו היה בין היחידים שסייע להם בהקמת המצפור, "אני בן אדם כנה ואומר את האמת, השר אלי ישי עזר לנו מאוד".

"לטקס הגיע נשיא המדינה, אבל חברי הכנסת היו צריכים לתת קצת יותר כבוד לנופלים שבזכותם אנחנו חיים, שיכבדו את המעמד הזה. לא מגיע לנו יחס כזה".