ספרי התורה שנגנבו לרמאללה, ניפדו והוחזרו

רבה של גילה, הרב משה בן אבו, מספר על הדרמה שהסתיימה, "קרוב לעשרים אלף דולר שילמנו לערבים, כדי להציל את ספרי התורה מהשבי".

בני טוקר , י"ג בתמוז תשע"ב

ספר תורה
ספר תורה
אתר חב"ד, שטורעם.נט

חצי שנה לאחר שנגנבו ארבעת ספרי התורה מבית הכנסת החדש בגילה, הוחזרו היום (שלישי) ארבעת ספרי התורה להיכל בבית הכנסת משכן איובי, בשכונת  גילה ה'.

רבה הספרדי של שכונת גילה, וראש מוסדות יד אשר, הרב משה בן אבו, מספר על הדרמה המותחת שהסתיימה, "לפני כחצי שנה פרצו לבית הכנסת החדש, וגנבו את כל ספרי התורה החדשים. כנראה שאחד הפועלים שבנה את בית הכנסת העביר את המפתח לגנבים".

הרב בן אבו מספר, שהתושבים לא נחו ולא שקטו עד אשר הושבו הספרים, "זה היה זעזוע גדול, מדובר בבית כנסת חדש וכולם עשו את הכול כדי להחזיר את הספרים מהשבי. יו"ר המינהל הקהילתי שבית הכנסת קרוי על שם אביו, הודיע שהם יתנו כסף למי שיחזיר את הספרים. בסוף הגענו לגנבים הערבים מרמאללה וסיכמנו על תשלום כופר של עשרים אלף דולר".

לדבריו, זו הייתה מצווה עצומה, "הם כבר קרעו ספר תורה אחד והיינו חייבים להציל את ספרי התורה מהשבי, זו שמחה גדולה לכל עם ישראל. בעקבות השוד החלטנו לשים ברוב בתי הכנסת בשכונה מערכות אזעקה כדי להגן על ספרי התורה מפני הגנבים".