לא חברת כוח אדם. מופז
לא חברת כוח אדם. מופז פלאש 90

יו"ר 'קדימה', השר שאול מופז, תוקף את החלטת ראש הממשלה לפזר את ועדת פלסנר וקבע כי החלטה זו בוצעה בניגוד להסכמים הקואליציוניים.

מופז הזכיר כי מיד עם היוודע דבר החלטת ראש הממשלה הודיע הוא עצמו כי המלצות הועדה יוצגו כפי שאכן אירע הבוקר במסיבת העיתונאים של חבר הכנסת פלסנר. לדבריו מדובר במבחן הראשון לשותפות הקואליציונית אליה יצא לפני שבועות אחדים.

מופז מגדיר את המהלך כאירוע היסטורי המאפשר שוויון בנטל לכלל המגזרים ובסיס לזכויות אחידות לכלל האוכלוסייה. השר מופז קובע כי ההמלצות הוגשו כחלק מהאחריות לבנים ולבנות של כולנו, כלשונו.

כעת מצפה מופז מראש הממשלה לקבל את מסקנות הועדה, וזאת כתנאי להמשך השותפות בין המפלגות. "זהו מבחן של מנהיגות", אומר מופז ומבהיר שאין מדובר במהלך שנועד לפגוע בציבור החרדי אלא להשתית אמנה חדשה בין ציבור זה לכלל האוכלוסייה הישראלית.

"הנחנו על שולחן הממשלה את הבסיס לשינוי היסטורי. הכדור בידי ראש הממשלה", חתם מופז את דבריו וסירב לענות לשאלות עיתונאים. יצוין כי מאז החלטת ראש הממשלה לפרק את ועדת פלסנר מסרב מופז להיפגש עם ראש הממשלה. כעת צפויים מגעים קדחתניים בין לשכותיהם של השניים.

יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה לדברי מופז ואמרה: "דברי מופז הם רגע מביש נוסף של החבירה המביכה בינו לבין נתניהו מופז הוכיח כי אי אפשר להאמין למלה היוצאת מפיו. חמור מזה, קדימה בראשות מופז ממשיכה לגרום נזק אנוש לדמוקרטיה בכך שהיא מביאה את הציבור לשפל חדש של היעדר אמון בנבחריו, והנחה מוצדקת כי למילים אין כל ערך. האיש שאמר בית לא עוזבים ולמחרת עזב את הליכוד, הודיע על פרישה מהפוליטיקה וחזר למחרת, בישר שינהיג את מחאת הקיץ ושכח ממנה יום למחרת, והצהיר כי נתניהו שקרן וכי לעולם לא ישב אתו בממשלה וזינק לזרועותיו באותו יום – יכול להפריח מלים כרצונו. הוא הפך את המילים לחסרות משמעות, מחק את המושג בושה, ומחק את קדימה מהמפה הפוליטית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו