לנדבר: גוש עציון - מופת של קליטת עלייה

שרת הקליטה ביקרה בגוש עציון, נחשפה לקליטת העלייה שבמקום והבטיחה "בכוונתי להמשיך ולחזק את האזור בכדי שימשיך לשגשג ולקלוט עלייה".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ב

שרת הקליטה סופה לנדבר ביקרה (ג') לראשונה בגוש עציון ונועדה עם ראש המועצה דוידי פרל. הסיור שהחל באתר ההרודיון נועד לחשוף בפני השרה את מצב הקליטה שבגוש עציון, לקדם סיוע בקליטה ולהרים פרויקטים נוספים הקיימים כיום לטובת העולים שמתגוררים בגוש עציון.

השרה ביקרה במספר אתרים, כאשר בכל אחד מהם נפגשה עם עולים שהשתקעו ברחבי גוש עציון. במהלך הסיור בכפר אלדד נפגשה השרה עם עולי חבר העמים ונחשפה לכפר האומנים שבתקוע. לאחר מכן, ביקרה השרה בחוות שדה בר שם נפגשה עם עולי צרפת, משם המשיכה לגבעת החי"ש שבאלון שבות ונפגשה עם עולי פרו. לקראת סיום היום נהנתה מהחיזיון האור-קולי שבכפר עציון, וקינחה בארוחת צהריים ופגישה עם העולים האנגלוסקסים ביקב שבגוש עציון.

דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון, אמר במהלך הביקור: "אנו שמחים לארח לראשונה את שרת הקליטה ומקווים שנמשיך יד ביד ליישב מגוון רחב של עולים ברחבי גוש עציון. אני רואה זאת כמטרה נעלה לתת לכל אחד תחושה טובה ושייכות".

השרה לנדבר סיכמה את ביקורה ואמרה: "אזור גוש עציון הוא אזור בעל חשיבות רבה לארץ ישראל. העולים המגיעים אליו מקרבים אותו אל ליבם ומחזקים אותו, הן מבחינת התרבות העשירה שהם מביאים ממדינותיהם והן מבחינה כלכלית, בעסקים השונים והמגוונים שהם פותחים בכל רחבי הגוש. בכוונתי להמשיך ולחזק את האזור בכדי שימשיך לשגשג ולקלוט עלייה".