אורי מקלב
אורי מקלב צילום: פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), תוקף בחריפות את דו"ח ועדת פלסנר.

"במשך תקופה ארוכה מנהל ח"כ יוחנן פלסנר מסע רדיפה ושיסוי נגד ציבור לומדי התורה בישראל. שנאתו האובססיבית, התורשתית והתהומית לא הייתה מביישת את שונאי ישראל הגויים, גוזרי הגזרות של העם היהודי בדורות עברו.

"על מנת להחדיר את ארסו, הוא מפריס פרסה ואף מעלה גרה כאומר 'טהור אני', בעוד הוא מציג עצמו כאיש ערכים, אולם כנחש הוא מעליל עלילות נבזות, מעוות נתונים ומציג מצגות שווא אשר אין בינם לבין האמת ולא כלום. אסור לשכוח מניין בא מינויו של פלסנר ליו"ר הוועדה, לא מדובר במינוי מקצועי אלא מתוך הכרח פוליטי ולא אובייקטיבי", אמר מקלב.

"כמי שהיה מונע משנאתו העזה ללומדי התורה, כבר בתחילה ניסה להוכיח כי רובם של מוסדות התורה לא עמדו בביקורות הרשמיות, דבר שהוכח עד מהרה כעלילת שווא. כל זאת לא הפריע לח"כ פלסנר לנקוט בדרישות לסנקציות אכזריות וקשות נגד לומדי התורה, מתוך מטרה לגזות מפיהם את פת לחמם ולזנב בהם בכל דרך.

"במסקנות הוועדה אין כל חידוש, שכן מדובר במיחזור מסקנות ועדת המשנה ליישום חוק טל – ועדת היחיד שפלנסר עמד בראשה ושפעלה בעידודם ובתמיכתם של גופים ועמותות שונאי דת. מלכתחילה ידענו את הלך הרוח ולכן לא השתתפנו בהצגה שערך, כאשר גם מי שהיה בתחילה תמים והשתתף בדיונים, הבין את עורמתו של פלסנר והתפטר מחברות בה".

מקלב הוסיף "חבר הכנסת פלסנר מונע משנאה תהומית ואינו חושש להוביל מדינה שלמה לקיטוב ולהביא לפרוד עמוק בעם, כאשר בעיות חמורות של ביטחון, כלכלה, חינוך וביטחון פנים עומדים לפתחה של המדינה. מסקנות הוועדה אינן נוגעות אלינו ולא ישפיעו עלינו במאומה. עם ישראל שבכל הדורות, חרף הגזירות והרדיפות, שמר על תורתו והמשיך בלימוד התורה במסירות נפש, ימשיך גם כעת בתלמודו וימית עצמו באוהלה של תורה, למרות איומי הגזירות והרדיפות. עם ישראל חי וקיים אוחז במורשת הנצח של תורת ישראל!".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו