המרכז באריאל: אפילו הכסף הוא לא הבעיה

אנשי המרכז האוניברסיטאי באריאל מבהירים הבוקר, כי הסיבה היחידה שבגינה לא קיבלו הכרה איננה קשורה לכלום חוץ מרצון לשמר הגמוניה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ב

המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון
המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון
דוברות

אנשי המרכז האוניברסיטאי באריאל מבהירים הבוקר (חמישי), כי הסיבה היחידה שבגינה לא קיבלו הכרה איננה קשורה לכלום חוץ מרצון לשמר הגמוניה.

לטענתם, בשיחות סגורות אמרו להם אנשי ות"ת, כי אם יסכימו לוותר על ההכרה כאוניברסיטה לא תתנגד ות"ת להעברת התקציבים שהובטחו למרכז באריאל כחלק מההכרה.

נשיא המרכז האוניברסיטאי באריאל, פרופ' יהודה דנון, אמר הבוקר בגלי צה"ל, כי להערכתו הסיבות להחלטת ות"ת הם "תערובת בלתי ראויה של שיקולים פוליטיים ושיקולים גילדאיים".

למרות זאת דנון לא ויתר על התקווה שבסופו של דבר המהלך יאושר, "הובטח לבחון את הנושא מחדש בתוך שנה ובמקביל גם ישנם עדיין הדיונים במל"ג יו"ש והריבון ביו"ש הוא אלוף הפיקוד ושר הביטחון".

הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה, קבעה אתמול(רביעי), כי המרכז האוניברסיטאי באריאל לא יהפוך לאוניברסיטה לפחות עד השנה הבאה. 

על פי ההחלטה, המועצה תערוך בדיקה מקיפה בנושא ותגיע להחלטה במהלך 2013.

הוועדה החליטה כי נוכח חשיבות הנושא שאין בידיה לעת עתה לשנות החלטה שהתקבלה בשנת 2006, שלפיה לא קיים בשלב זה צורך בהקמה או בהכרה של אוניברסיטה נוספת וזאת עד להשלמת תהליך בחינה מעמיקה בנושא של מבנה מערכת ההשכלה הגבוהה.