מוסאוא: לא נישא בנטל הכיבוש

במרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, טוענים כי לא הגיוני לדבר על "שיוויון בנטל" כאשר מדינת ישראל ממשיכה במדיניות כיבוש.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ו בתמוז תשע"ב

ערבים
ערבים
פלאש 90

מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, טוען כי אין זה הגיוני לדבר על "שיוויון בנטל" כאשר מדינת ישראל ממשיכה בבניית התנחלויות וממשיכה בכיבוש.

במרכז מוסיפים, כי "לא נסכים כחברה ערבית פלסטינית לשאת חלק בנטל הכיבוש הגזעני, נגד בני עמנו הפלסטיני. במקום שהממשלה תקח על עצמה את תפקידה ותקדם את ערך השיוויון, בחלוקת תקציב המדינה, ותעשה את תפקידה לקדם את החברה הערבית, ובכלל תדאג לחברה יותר צודקת ושיוויונית, היא בוחרת ללכת לכיוון השני, כאשר כשליש מתקציב המדינה הולך להמשך הכיבוש, לשמירה על מתנחלים, וחברי הממשלה פוצחים כל שני וחמישי בשירה גזענית חדשה, בעיקר כלפי האזרחים הערבים,  אולם גם נגד מזרחים, אתיופים, מבקשי מקלט ופליטים".

לדבריהם, "החברה הערבית תורמת לעצמה, בשבוע הבא יתחיל מחנה ההתנדבות הבינלאומי השני שיעבור בכתשעה ערים וכפרים ערבים, שבו יתנדבו צעירים תושבי המקום לטובת העיר שלהם, החברה שלהם, ובעצם לחברה בכלל, לצד מתנדבים מחו"ל ופלסטינים מהגדה".

"הציבור הערבי לא צריך שילמדו אותו לתרום לחברה, הרי הוא עושה זאת כל יום. אך כאשר ישנה אפלייה בתקציבים, הממשלה מסרבת למלא את התחייבויותיה  ולייצר מקומות תעסוקה לאזרחיה הערבים, כאשר היא בונה אזורי תעשייה ומפתחת רק ישובים יהודים, באיזה נטל מבקשת הממשלה מהציבור הערבי שישא? בנטל קידוש הכיבוש והאפליה והגזענות? השיח בנושא זה, מבית מדרשם של ליברמן, נתניהו, מופז, וחבריהם, אינו אלא ספין תקשורתי עלוב, שאמור להסיח דעת הציבור מתחלואות החברה האמיתיות, חוסר הצדק בחלוקת המשאבים, התקציב הלא חברתי של הממשלה, והכיבוש הגזעני", קובעים במוסאוא.