כך אוסף חיזבאללה מודיעין בגבול

מפקד עוצבת הגליל: צה"ל מתכונן בצורה יסודית למלחמה נוספת, תוך הפקת לקחים רבים הן ממלחמת לבנון השניה והן ממבצע עופרת יצוקה

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ב

תא"ל הרצי הלוי
תא"ל הרצי הלוי
קובי פינקלר

במלאת שש שנים לפריצתה של מלחמת לבנון השניה, אומר היום מפקד עוצבת הגליל תת-אלוף הרצי הלוי, כי צה"ל מתכונן בצורה יסודית למלחמה נוספת תוך הפקת לקחים רבים, הן ממלחמת לבנון השניה והן ממבצע עופרת יצוקה.

"האתגרים העומדים בפנינו הם רבים ונצטרך לראות כיצד מתמודדים עם האתגר המורכב הכולל אויב עם יכולות רבות, אבל צה"ל יכנס ובצורה חדה במידה ויידרש לכך, וזה יגרום להרס רב על אדמת לבנון" .

הלוי אומר עוד כי הוא מתקשה לראות את הקשר שבין המציאות בסוריה לבין פעילות חבלנית לאורך הגבול אך צריך לקחת אותה בחשבון וכך בצה"ל נערכים. "כל דבר כמו תקיפה באיראן או בסוריה מעלה את הסיכוי לפעילות עוינת באזור הגבול ולכן עלינו להיות מוכנים".

הלוי התייחס גם לצבא לבנון ואמר כי למרות ש-6 השנים האחרונות היו השקטות ביותר מזה 40 שנה, "אנו מבינים היטב שיש יותר מסיבה אחת, שיכולה להצית את הגבול ולהפר את השקט". תא"ל הלוי הוסיף כי "במקרה שבו צבא לבנון יפעל כנגדנו, צה"ל יודע לתת את המענה החד והברור ביותר ובמידה וצבא לבנון יבחר בלחימה כנגדנו, זה יהיה פשוט הרבה יותר מאשר הלחימה כנגד החיזבאללה".