גישרו על הפער? מופז ונתניהו
גישרו על הפער? מופז ונתניהו פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד שמתכנסת הבוקר לאישור מסקנות ועדת פלסנר: "החוק החדש חייב לשנות את המציאות, ולהיעשות באחריות כדי לשמור על אחדות העם".

לדבריו, "הממשלה תיתן תמריצים חיוביים למשרתים, ותמריצים שליליים למשתמטים, כך שהמשתמט לא יקבל כמו המשרת".

"אני מבין היטב את המשרתים ובני משפחותיהם. כולם צריכים לשאת בנטל", הוסיף ראש הממשלה.

על פי המתווה שסוכם בין ראש הממשלה נתניהו ובין יו"ר קדימה מופז, בתיווכו של שר הביטחון אבהוד ברק, תאשר הבוקר סיעת הליכוד את מסקנות ועדת פלסנר.

בהמשך השבוע תוכן הצעת חוק ברוח המסקנות לחקיקה וזו תובא לכנסת כבר במהלך השבוע הבא במטרה לחוקק את החוק החדש בהליך בזק על לתאריך תפוגת חוק טל.

דו"ח הוועדה לקידום השוויון בנטל, בראשות ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה), התפרסם בשבוע שעבר (רביעי) למרות הכרזתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על פירוק הוועדה.

הקביעה העיקרית של הדו"ח היא, כי עד שנת 2016, כ-80% מכל שנתון של אוכלוסיית הציבור החרדי ישרתו במסלולי שירות משמעותי בצבא או בשירות האזרחי.

הדוח קובע עוד כי האחריות לגיוס הינה אישית, ועל חרדי שיבחר לא להתגייס יוטלו סנקציות שונות. בין היתר, יוטל על המשתמט קנס כספי בגובה 7,500 שקלים, רישום פלילי, שלילת הטבות בתחומי הארנונה והטבות לדיור וביטול מלגת "כולל" חודשית בסך 850 שקל. כמו כן, יבוטל מעמדו כבחור ישיבה בביטוח הלאומי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו