טליה אשורי ושחר חורש
טליה אשורי ושחר חורש תקשורות יעל שביט

שלושה בני נוער ייצגו את ישראל בתחרות בינלאומית לדבוראים שתחל מחר (שני) בפראג.

שלושת הדבוראים הצעירים, שנבחרו על ידי מועצת הדבש הם: שניר אופיר (16) מקיבוץ עין חרוד, שחר חורש (15) מכרכור, ובת אחת- טליה אשורי (15) ממושב צרופה. השלושה נבחרו עקב מעורבותם הפעילה בגידול הדבורים בשגרת היום יום, בין המבחנים, הבגרויות, החוגים ושיעורי הבית, הם משלבים עבודה בכוורות וטיפול בדבורים.

השלושה יתחרו עם נערים ונערות דבוראים מגרמניה, אנגליה, אירלנד, איטליה, לטביה, ליטא, הולנד, רוסיה ועוד.

מנכ"ל מועצת הדבש, הרצל אבידור, אמר "אני מברך את הדבוראים הצעירים על ייצוג ישראל והדבוראים, בתקופה קריטית זו לענף הדבורים, בה אנו שותפים לבעיה כלל עולמית של היעלמות אוכלוסיית הדבורים".

"המטרה הינה להביא למודעות את חשיבותו ותרומתו של ענף הדבורים עבור האדם, המודעות לבעיה של היעלמות הדבורים ואיגום משאבים בינלאומיים לחקר הנושא. שליש מאוכלוסיית הדבורים בעולם נכחדה, מחסור מזון, צופני ומהיחלשותן. הדבורה הינה המאביקה העיקרית לגידולי החקלאות מהצומח ולכן הסכנה הינה ממשית, למרות שרוב הציבור אינו מודע לה" אומר אבידור.

עוד מוסיף אבידור: "הדבוראים הצעירים שייצגו אותנו, הינם בנים של משפחות דבוראים ותיקות, הקרובים מאוד לנושא ולמקצוע ומאוד מתרגשים מהתחרות הקרבה. אני מקווה, כי באמצעות התחרות נביא להכרה בענף חשוב זה שגם יקרב את הדור הבא של הדבוראים". אבידור מאחל לשלושה הצלחה בתחרות ומייחל להמשך העשרת הידע החשוב בתחום".

בתחרות הבינלאומית ביזמת ממשלת צ'כיה וארגוני הדבוראים של צ'כיה ואוסטריה, יתבקשו הדבוראים הצעירים להפגין את יכולותיהם המקצועיות בגידול דבורים, יעברו סדנאות בטיפול וגידול הדבורה ויתחרו במספר קטגוריות של התחרות הבינלאומית: עבודת הכוורת, ידע בתחום, התמודדות עם הטיפול בהם, מיומנויות שימוש בכלי העבודה של הדבוראים ועוד.

צילום: תקשורות יעל שביט ורחלה חורש
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו