במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (שני) השיקה המועמדת לרשימת הבית היהודי שולי מועלם את קמפיין הבחירות שלה תחת הסיסמא : שולי מועלם הקול שלך בבית.

מועלם שנולדה בחיפה (1965) חודשים ספורים לאחר שהוריה עלו ממרוקו (שמינית מתוך תשעה ילדים), החלה את פעילותה הציבורית בביה"ח "סורוקה" כמומחית קלינית "בטיפול נמרץ ילדים" ובנוסף שימשה מנהלת "תחום סיכונים" וחינוך בהנהלת ביה"ח,  תחום שלדבריה  מסייע לה רבות מאז שהחליטה על הליכה לפוליטיקה.

אסון המסוקים בשנת 97, בו נפל סא"ל משה מועלם, הפך את שולי אשתו בין לילה לסמל לאומי. אירוע מכונן זה הוביל את שולי לקחת חלק במאבקים ציבוריים למען ארגון אלמנות ויתומי צה"ל שבראשו היא עומדת כיום. (מ"מ יו"ר).

יחד עם ההתמודדות, המשיכה מועלם לגדל את שתי בנותיה ולארגן משלחות מסע לפולין וכמדריכה בבית הספר להוראת השואה "ביד ושם".

מועלם נישאה בשנית לד"ר אלי רפאלי, ד"ר לפיסיקה בתעשייה האווירית  ויחד הם מגדלים את שבעת ילדיהם."אני מכירה מקרוב מה זה לצמוח מחדש, אמונה גבורה ותקווה הם חלק מתחנות חיי מהם שאבתי כוחות לבנות בית חדש, מהם אני עומדת כאן היום בתחושת שליחות וקוראת לכל המועמדים לפעול יחד לבניית מפלגה דתית לאומית חזקה בעלת השפעה שתשמש אלטרנטיבה לכל אותם אלו שמצאו בית פוליטי אחר".

מועלם הודיעה כי בשלב זה היא בוחרת שלא להביע תמיכה במועמד כזה או אחר: "אני רוצה לנצל את הבמה ולקרוא לשלושת המועמדים לשים קץ לפילוגים, זה זמן לאחדות".

לדבריה, הציבור חפץ בשלום בית, "אני מאמינה שנכון לבטל את הבחירות למועמד לראשות המפלגה ולקיים רק פריימריז לרשימה. אני קוראת למתמודדים לשבת  יחד בחדר סגור ולצאת ממנו רק בהסכמה על המועמד המתאים ביותר. אם החרדים מסוגלים לעשות רוטציה ולחיות איתה בשלום גם אנחנו יכולים ואם קשה עליכם המשימה  אפשר להשתמש בכלים שונים שהוצעו בעבר כמו סקר שיבדוק מי מבין השלושה צריך לעמוד בראש".