ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: פלאש 90

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, נפגש היום (שני) עם נשיא נציבות האיחוד האירופי, חוסה מנואל בארוסו.

בפגישה קרא יו"ר הכנסת לבארוסו להתייצב לצד ישראל ולפרוש מהמועצה לזכויות אדם של האו"ם, זאת על רקע פרסום ההרכב של הוועדה לבדיקת "נושא ההתנחלויות והשלכותיהן על הפרת זכויות האדם של הפלסטינים".

ריבלין אמר בפגישה, כי "המועצה לזכויות האדם של האו"ם היא ארגון רקוב, מוסרית ופוליטית. זהו ארגון שחברים בו רבי מרצחים המנפנפים ביחד האחת בדגלי זכויות אדם, בעוד ידם השנייה מגואלת בדמם של חסרי ישע".

עוד אמר ריבלין, כי "המועצה האבסורדית הזאת שקדאפי עמד בראשה וכעת סוריה מבקשת להתקבל אליה כחברה מדרדרת את השיח המוסרי על זכויות האדם, והיא מהווה סמל לשפל המוסרי אליו נקלע השיח הבינלאומי. ישראל קוראת היום לארה"ב ולאיחוד האירופי לנהוג כמותה ולפרוש מהמועצה לזכויות האדם של האו"ם. מי שישלים עם צירופה של סוריה למועצה הוא שותף לקלקול המוסרי והפוליטי".

ריבלין התייחס להשפעתם של הרעיונות שמשווקת המועצה גם על מדינות דמוקרטיות מתקדמות, "באורח פלא המועצה הזאת מצליחה להחדיר את תפיסותיה המעוותות גם למוחות מתקדמים בעלי כושר שיפוט וזה מבהיל ומסוכן. לצערי ולאסוננו, רעיונות אלה הצליחו לחלחל לשיח האירופאי הנוכחי על ההתנחלויות: אותו השיח הרואה בהתנחלויות את הסיבה הבלעדית לכישלון תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים".

ריבלין הוסיף כי הוא מכבד את עמדתם של מתנגדי ההתנחלויות גם אם אין זאת עמדתו, ואולם, הוסיף, "מי שרואה בהתנחלויות "סרטן", ואת הסיבה המרכזית להיעדר השלום בין ישראלים והפלסטינים הוא או נאיבי ולא מכיר את המציאות המקומית או נפל קורבן לדמגוגיה צינית ואנטי ישראלית מהסוג שמפיצה המועצה לזכויות האדם של האו"ם".

בהמשך לדברים אלה אמר ריבלין: "האמת היא פשוטה: כאשר הפלסטינים ירצו בשלום יהיה שלום. שום התנחלות ושום פינוי של התנחלות לא מהווים ולא יהוו מכשול לשלום".

נשיא האיחוד האירופי הביע צער על הרחבת ההתנחלויות, ואמר לריבלין כי המציאות של התנחלויות בכל מקום בשטחים מקשות על דרכי הגישה לכפרים הפלסטיניים, ולא מקדמות את תהליך השלום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו