חיל הים: חסרות לנו ספינות להגנה על המדינה

גורם בכיר בחיל הים אמר היום כי החיל זקוק לפחות לעוד 5 כלי שיט מתקדמים, "כדי להגן הן על מרבצי הגז הגדולים בחופי הים התיכון".

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ב

גורם בכיר בחיל הים אמר היום (שני) כי החיל זקוק לפחות לעוד 5 כלי שיט מתקדמים, "כדי להגן הן על מרבצי הגז הגדולים בחופי הים התיכון והן על יתר השטחים הימיים המאיימים על מדינת ישראל".

עוד הוסיף הבכיר כי במציאות שבה למעלה מ-95% של התוצרת ושל הסחורות המגיעות מחו"ל, צריך לדעת להגן על הים התיכון לכל רבדיו, ולשם כך עלינו להיות מוכנים.

מפקד חיל הים, האלוף רם רוטברג, אומר שהטלטלה במזרח התיכון לא פסחה על הים והעובדה שבידי סוריה טילים מתקדמים צריכה להדאיג אותנו, "אך אנו ערוכים לתרחישים אלו", הדגיש מפקד חיל הים והוסיף, "נדרשות עוד מספר ספינות מתקדמות כדי לאבטח את מתקני הגז ואת מרבצי הגז וכדי להשיג עליונות ימית באיזור צריך צי שט, ולא ניתן לעשות זאת עם צוללות".

בחיל הים אומרים גם כי הצבא המצרי אמור לרכוש שתי צוללות גרמניות בדומה לרכש הישראלי, וזה מלמד על כוונותיהם, "גם הצבא התורכי", אומרים בחיל, "נמצא עמוק בים התיכון, וכל זה צריך ללמד אותנו כי מתחת לפני המים קיימים זרמים ומערבולות שמחייבות את חיל הים להיות ערוך ומוכן לכל תרחיש אפשרי".