אולמרט בכניסה לבית המשפט היום
אולמרט בכניסה לבית המשפט היוםפלאש 90

מכה לפרקליטות. שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים זיכו את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בשלוש פרשיות בהן הואשם – טלנסקי, העטים וראשונטורס.  בפרשת מרכז ההרשעות הוא הורשע בסעיף של הפרת אמונים.

בפרשת ראשונטורס הסבירו השופטים כי "טענת הנאשם כי הניח שנסיעותיו הפרטיות ונסיעות בני משפחתו מומנו מנקודות הנוסע המתמיד לא נשללו".

 שולה זקן הורשעה בשתי עבירות של קבלת דבר במרמה. לאחר הקראת פסק הדין נשמעה התפרצות של שמחה בצוות ההגנה של אולמרט.

הקראת פסק הדין של אולמרט החלה מעט אחרי השעה 9:00 בבוקר. הכרעת הדין עוסקת בשלוש מהפרשות העיקריות בהן הואשם - פרשת ראשונטורס, פרשת טלנסקי ומעטפות הכסף ופרשת מרכז ההשקעות. בניגוד לדיונים הקודמים הגיע אולמרט ללא בני משפחתו אלא רק בליווי עורכי דינו.

ראשונה הגיע לאולם בית המשפט המחוזי בירושלים שולה זקן. לאחר מכן הגיעו  עורכי דינו בית המשפט, פרקליטו, נבות תל-צור, אמר בכניסתו לבית המשפט, "אנו ממתינים להכעת הדין, זהו יום מתוח מאוד ואנו מקווים לטוב".

"שוחחתי איתו אתמול, הוא נכנס לבית המשפט בראש מורם והוא ייצא בראש מורם מבית המשפט, הוא איש חזק מאוד, הוא יודע שחלק מהטענות נגדו הן עניין שנתון לפרשנות ואנו מאוד מקווים שהעמדה שלנו תתקבל היום", הוסיף.

סמוך לשעה 9:00 הגיע גם אולמרט לאולם בית המשפט, החליף מספר מילים עם עורכי דינו ולחץ ידיים.

כזכור, הואשם אולמרט בפרשת ראשונטורס במימון כפול של טיסות, מימון שבוצע על ידי גורמים שונים שהעבירו לו כספים על אותן טיסות לדרישתו ולבקשתו כתנאי לכך שיופיע וישתתף באירועים מטעמן.

בפרשת טלנסקי הואשם אולמרט שקיבל דרך אנשיו מעטפות כסף במזומן ובעקבות קבלתן קידם את ענייניו הכלכליים של איש העסקים היהודי אמריקאי מוריס טלנסקי.

בפרשת מרכז ההשקעות נחשד אולמרט שנהג בניגוד עניינים חמור בכהנו כשר התמ"ת, אז קידם את ענייניו של מי שהיה בעבר שותפו ואיש סודו, עורך הדין אורי מסר.

בפרשת העטים הואשם אולמרט בדיווח כוזב שהעביר למבקר המדינה באשר לערכו האמיתי של אוסף עטים שהוא מחזיק בו מזה שנים.

אולמרט עצמו טען בפרשות כולן שאוגדו לתיק אחד כי אמנם מדובר בכשלים ואי סדרים אך לא במעשי שוחד.