חלונות 8 תגיע ליצרניות בתחילת אוגוסט

אמנם אין עדיין תאריך יציאה מוגדר וסופי, אבל בסוף אוקטובר יתחילו להימכר מחשבים וטאבלטים עם מערכת ההפעלה החדשה מבית מיקרוסופט

דורון רותם שני , כ"ג בתמוז תשע"ב

חלונות 8 תגיע ליצרניות בתחילת אוגוסט-ערוץ 7
מגיעה ליצרניות בתחילת אוגוסט. חלונות 8
מיקרוסופט

מיקרוסופט עדיין לא הכריזה על היום המדויק בו מערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות 8, תהיה זמינה לציבור הרחב. עם זאת, החברה אישרה שבתחילת אוגוסט היא תשלח את מערכת ההפעלה ליצרניות.

גרסה זו, שמכונה גרסת RTM, תתחיל למעשה להניע את ההשקה של חלונות 8. יצרניות המחשבים והטאבלטים משתמשות בגרסה זו כדי להתקין את המערכת במחשבים ובטאבלטים מתוצרתן. תהליך הזה אמור להגיע לשיאו בסוף אוקטובר אז יגיעו המחשבים הראשונים לשוק בהם מותקנת חלונות 8 כברירת מחדל.

אז גם אמורה מיקרוסופט להציע את המערכת לקהל הרחב. החברה מתכוונת הפעם להציע שדרוג במחיר נוח יחסית: 39.99 דולרים. עדיין לא ברור אם השדרוג הזה יהיה זמין מיידית עבור כל המדינות בעולם, אבל בכל מקרה, מדובר במחיר עבור שדרוג מקוון בלבד. המחיר עבור מי שירצה לרכוש שדרוג בקופסה יהיה 69.99 דולרים לפחות.

כל מי שמותקן אצלו מהדורת חלונות החל מ-XP עם חבילת השירות השלישית (XP SP3) ומעלה יוכל לבצע את השדרוג, עם זאת עם מספר מגבלות בהתאם להדורות. שדרוג מחלונות ויסטה לחלונות 8 יאפשר העברת קבצים בלבד; שדרוג מ-XP SP3 וויסטה עם SP1 לחלונות 8 יאפשר העברת קבצים ויישומים; שדרוג מהגרסאות הצרכניות של חלונות 7 לחלונות 8 או לחלונות 8 פרו יאפשר העברת ההגדרות בנוסף, בדיוק כמו שדרוג מהמהדורות המקצועיות של חלונות 7 למהדורת הפרו של חלונות 8.

בנוסף, בסוף אוקטובר אמורים להגיע לשוק הטאבלטים הראשונים המבוססים על מעבד ARM שפועלים עם חלונות 8 במהדורת ה-RT שלה. טאבלטים עם חלונות 8 הרגילה יגיעו רק עוד כמה חודשים. עדיין לא ברור מה תהיה ההשפעה על השוק להחלטה של מיקרוסופט לייצר טאבלטים בעצמה, כפי שדיווחנו (לחצו כאן).

 

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il