לא לפחד. אורי אריאל
לא לפחד. אורי אריאלפלאש 90

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל, התייחס להכרעת דינו של אהוד אולמרט ואמר "הרשעת ראש ממשלה לשעבר בהפרת אמונים, הוא יום קשה, כתם שחור לישראל ומשבר קשה באמון הציבור בהנהגה ובנבחרי הציבור בישראל".

"עם זאת הזיכויים הינם יום כיפור לפרקליטות ומעידים כי לקתה במחדלים חמורים ואין מנוס מהקמת גוף ביקורת אמיתי לפרקליטות, חיצוני ובלתי תלוי שיחקור ויבדוק את צורת ההתנהלות ודרך קבלת ההחלטות שלה", הוסיף. 

ח"כ אריה אלדד, אמר כי "הרשעתו החלקית של אולמרט היא הוכחה שבראש מדינת ישראל עמד עבריין מושחת ומתוחכם שהצליח להחליק מהרשעה כבדה יותר מחמת הספק. אבל לאזרחי ישראל אין ספק והם לא היו רוצים לראות אותו או מי מסוגו חוזר למערכת הפוליטית. האיש שהעטה קלון על המדינה כולה והפך את המדינה למכרה הזהב הפרטי שלו צריך להיעלם מהמערכת הציבורית".

ח"כ זבולון אורלב, שהיה יו"ר הועדה לביקורת המדינה בתקופה שבה פורסמו דוחות המבקר בפרשיות אולמרט הגיב להכרעת הדין ואמר "זהו יום חג למושחתים במערכת השלטונית".

"אף שבית המשפט הרשיע את אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות הזיכוי מחמת הספק ויתר הפרשיות יש בהם מסר של איתות ועידוד למושחתים בממשלה, בכנסת וברשויות המקומיות כי הם תמיד יוכלו להנות מהספק והסיכוי הגבוה שלהם להימלט מהכרעות דין מרשיעות הוא גבוה והפשע משתלם", הוסיף.

חברו של אולמרט, אברהם בורג, הגיע היום למשפט לחזק את חברו ואמר לערוץ 7 "מערכת המשפט הוכיחה את עצמה היום כבריאה ומאוזנת. כחבר אני מרגיש הקלה".

בורג התייחס לחזרתו האפשרית של אולמרט לפוליטיקה ואמר "אולמרט יתאושש ויחליט - עצתי לו שינוח רגע". לדבריו "אם יחזור לפוליטקה זה ישמח הרבה אנשים ויהווה אלטרנטיבה ראויה".

ח"כ יואל חסון, אמר "אני שמח בשביל אהוד אולמרט על זיכויו הבוקר ממרבית האישומים כנגדו. אין לי ספק כי נעשה עוול גדול לאולמרט שהיה אחד מראשי הממשלה שהיו לנו פה. זהו יום הכיפורים של פרקליטות המדינה ועל לדור לשקול את המשך דרכו. הציבור הישראלי מבין הבוקר כי הודח כאן ראש ממשלה מכהן על כלום ושם דבר ואני מקווה כי זיכויו של אולמרט תסלול את חזרתו למערכת הפוליטית הישראלית, שדמותו חסרה בה בשנים האחרונות".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, "ראש ממשלה בישראל אינו יכול להיות מורשע אפילו בעבירה אחת, ואסור שהזיכוי מחמת הספק בעבירות הנוספות יטשטש עובדה זו. העובדה שאולמרט הורשע בהפרת אמונים היא חמורה ביותר וצריכה להרחיק אותו מהמערכת הפוליטית לתמיד".גלאון הוסיפה, "מהכרעת הדין עולה דמות של פוליטיקאי מושחת, שהשתמש בשררה כדי להעשיר את עצמו ומקורביו. אין בזיכוי הפלילי משום זיכוי מוסרי וערכי, ואין בו משום להלבין התנהגות מושחתת"."הכרעת הדין מדגישה את הצורך להמשיך ולהגן על עצמאותה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט בישראל", מוסיפה גלאון.

ח"כ יובל צלנר (קדימה) בירך את אולמרט, עם זיכויו ולאחר שהוכחה צדקת דרכו. יחד עם זאת, זה הוא יום של חשבון נפש לפרקליטות ולעם בישראל. כלשונו."ארבע שנים אחרי שהודח מתפקידו, לאחר שזכה באמון העם בבחירות דמוקרטיות, מבינים כולם שאיבדנו את אחד מראשי הממשלה הטובים שידעה ישראל, בגלל פזיזות ויד קלה עם עיפרון האישומים. אני גאה באהוד אולמרט, על שספג ביקורת כה קשה ועדיין הצליח לשמור על איפוק, סבלנות ועמד על חפותו. מאחל למר אולמרט ולנו כי ישוב במהרה להנהגת המדינה וכי אנו לא נחמיץ הזדמנות להתהדר במנהיג בשיעור קומתו", הוסיף.

מקורבו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, העיתונאי אמנון דנקנר, הגיב לזיכוי ואמר "כל מה שטענו הוכח. לבי עולה על גדותיו כשאני חושב על מה שחברי הטוב והיקר עבר בשנים האלו, ואיך זה נגמר. זה נגמר נהדר והיה מיותר". 

"אני חושב שגם התקשורת שהתנפלה על אהוד אולמרט וצידדה בעמדת הפרקליטות, וגם הפרקליטות עצמה, חייבת לחשוב איך הם התנהגו ואיך העבירו שבעה מדורי הגיהנום אדם שלא היה צריך לעבור את זה", אמר דנקנר.