אורנה ברביבאי. שיקולים הלכתיים
אורנה ברביבאי. שיקולים הלכתיים דובר צה"ל

בטקס מגן קצין שלישות ראשי התייחסה ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, לאתגרים הניצבים בפני צה"ל בתקופה הקרובה, ובין השאר גם לתפיסת המטה הכללי בנוגע לפעולות מתחייבות המציאות המשתנה תוך דגש על מערך המילואים.

טקס המגן שהוענק למצטיינים הוקדש לחיל השלישות ובמהלכו נסקרה באריכות פעילותו של החיל.

אתר צה"ל מצטט מדבריה של ברביבאי שסיפרה כי "אם מדברים על איום למלחמה – יש במטה הכללי תובנה שמספר זירות יכולות להתפתח במקביל, ולאיים גם על העורף הישראלי. בשעת הצורך, נצטרך לתת מענה גם לזירות בגבולות השונים, וגם לאיום על העורף".

כאמור ההתייחסות המרכזית במהלך הטקס עסקה בפעילות חיל השלישות והתמקדה בהקשר זה של היערכות לבאות בתחום גיוס המילואים. "עלינו לחשוב איך מבטיחים גיוס מיטבי בעת הצורך, והתרחישים מחייבים אותנו לכשירות, מקצועיות, היערכות וכוננות", טענה ברביבאי שקבעה כי חיל השלישות נמצא בכשירות מצוינת ומסוגל לעמוד במשימות הקשורות למשאב האנושי.

אתר צה"ל מדווח כי לפני כשבועיים, התקיימה הערכת מצב של פורום מטכ"ל בנושא המשאב האנושי בצה"ל, ונבחנו האתגרים אל מול תכנון רב שנתי. על הערכה זו אמרה ברביבאי כי "הרמטכ"ל ביקש לשים מיקוד על מערך המילואים, ובשבוע הבא תתקיים הערכת מצב לגבי מערך המילואים, לרבות בחינת מאפייני הגיוס".