פלסנר ויעלון בראשית השיחות
פלסנר ויעלון בראשית השיחותפלאש 90

חבר הכנסת יוחנן פלסנר עזב את השיחות עם המשנה לראש הממשלה השר משה יעלון בטענה כי מהשיחות מתברר שראש הממשלה נתניהו חזר בו מהסכמות שהתקבלו עד כה בין הצדדים.

נזכיר כי יעלון ופלסנר נועדים בימים האחרונים במאמצים לגבש עד סוף השבוע מתווה חוקי מוסכם שיחליף את חוק טל, וזאת על מנת להספיק ולקדם הליך חקיקתי מזורז החל מראשית השבוע הבא, ולהביא להחלתו של חוק חדש במקום חוק טל שתוקפו יפוג בתום חודש יולי.

כאמור, פלסנר טוען שהסכמות שהתקבלו כבר בעבר נדחו כעת על ידי ראש הממשלה כפי שעולה מהשיחות עם יעלון ואין עוד טעם לקיומן של שיחות אלו. את המשבר בין הצדדים יביאו השניים לפתחם של ראש הממשלה נתניהו ויו"ר קדימה השר מופז.

על פי דיווחים שונים מוקד המחלוקת בין הצדדים נוסב סביב שאלת תקופת החלת חוקי גיוס החרדים, מכסת המתגייסים מקרב הציבור החרדי ושאלת הסנקציות האישיות שיוטלו על מי שלא יתגייס.

לאור הפרסומים על המשבר בשיחות פלסנר-יעלון מגיב מטה המאבק לביטול חוק טל: "אין מה לחכות יותר לנתניהו - נתניהו לא בא, הוא גם הפסיק לצלצל- הוא מחכה רק לליצמן וישי. אנחנו שמחים שסוף סוף נחשפים פניו האמתיות של ראש הממשלה. נתניהו לא רוצה גיוס חרדים, הוא רוצה מריחת משרתים. נתניהו עושה הכל בכדי שדוח פלסנר לא ייושם. הוא נגד מכסות לעילויים, נגד שירות בגיל 18 ונגד סנקציות משמעותיות. על כן, אנחנו מציעים לח"כ פלסנר להפסיק את השיחות. חבל על הזמן של כולנו. מטה המאבק קורא לחברי הכנסת להגיש בשבוע הבא חוק שירות לכולם, שבו הציבור יתמוך, ולא לחכות יותר לנתניהו".