"מילוי חובה היא זכות ולא פראייריות"

הרב דרוקמן בכנס השנתי של 'ישפה': "למלא חובה זה לא להיות פראייר אלא זכות, בין אם מישהו אחר ממלא את החובה גם כן ובין אם לא".

בני משה , כ"א בתמוז תשע"ב

"מילוי חובה היא זכות ולא פראייריות"-ערוץ 7
שולחן נואמי הכנס
הילה שילוני

בירושלים מתכנסים היום מאות מתנדבי ומתנדבות ארגון 'ישפה' לכנס השנתי העוסק השנה ב-"תקשורת מחוץ לקופסא". המתנדבים שבכל השנה מקדישים ממרצם ומזמנם למען הפונים אל ישפה, זוכים ליום של לימוד והעשרה שיסייעו להם בהמשך עשייתם בעולם השידוכים ובניין הבית.

יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, שהיה שותף בהקמת 'ישפה' פתח את היום בברכה למתנדבים. "אני רוצה להגיד משהו בעיקר בגלל דברים שאנחנו שומעים היום בהקשרים אחרים. מי שעושה דבר חיובי וטוב הוא לא פראייר הוא ממלא את חובתו בין אם מישהו אחר ממלא אותה גם כן ובין אם לא. למלא חובה זה לא להיות פראייר אלא זו זכות. אני חושב שאתם עושים זכות מיוחדת במינה להיות שותפים לקב"ה בזיווג זיווגים", אמר הרב דרוקמן.

ח"כ אורי אורבך, תומך ותיק של 'ישפה', אמר למשתתפים כי עבודתם היא החשובה באמת. "תפילות לבדן לא עוזרות, צריך לקום ולעשות מעשה. אתם ממש עושים מעשה ובונים את הבית היהודי ואני לא רוצה לעשות כאן פרסומת. את הגרעין האיראני ואת הבעיות הגדולות יש כנראה מי שיפתור, אבל הבעיות הקטנות החשובות הם שזקוקות למישהו שיתעסק בהן", דברי אורבך.

יו"ר 'ישפה' חיים פלק אמר למשתתפים כי המתנה הכי גדולה שאפשר לקבל כשעושים שידוך זה השידוך עצמו. "מי שרוקד בחתונה של זוג שהוא שידך ביניהם רק הוא יודע איזה אושר זה". פלק חשף בכנס כי מאז הכנס הקודם שהתקיים לפני שנה הצטרפו לישפה 825 לקוחות חדשים.

ארגון 'ישפה' המתמחה בבניין זוגיות ושידוכים בחברה הדתית על כל גווניה מונה היום כ-500 מתנדבים ומתנדבות המקדישים מזמנם כדי לסייע לכ-4000 רווקים ורווקות הרשומים במאגר של ישפה ומקווים למצוא את החצי השני שלהם.