ניו יורק
ניו יורק צילום: פלאש 90

לפי הערכות כמחצית מתאי הטלפון בתשלום הפזורים ברחבי ניו יורק סיטי, כ-13,000 במספר, כבר אינם נמצאים בשימוש. לפחות לא למטרה לה הם נועדו. תושבים רבים טוענים שתאים אלו דווקא מהווים מגנט, אבל לפעילות קרימינלית, כולל סחר בסמים, שתיית אלכוהול וכמקום להטלת שתן.

בעיריית ניו יורק החליטו בעקבות כך ליזום פרויקט של הפיכת תאי טלפון שאינם בשימוש לנקודות הפצת אינטרנט אלחוטי. במקום לשמש כטלפונים, הם ישמשו כנקודות שיאפשרו לכל מי שנמצא במרחק של עד 100 מטר מהן להתחבר לאינטרנט באמצעות התקן WiFi, ובחינם.

בינתיים ההתחברות הינה, כאמור, בחינם וללא פרסומות. המתחברים לשירות, שבינתיים מנוסה בברוקלין, מנהטן וקווינס, צריכים לאשר את השימוש כשלאחר מכן הם מועברים ישירות לאתר התיירות הפנימי של העיר - פעולה שחיונית במיוחד לתיירים. עם זאת, פרסומות כבר מוצבות על גבי התחנות עצמן בכמות מוגבלת.

לעירייה עצמה הניסוי אינו עולה כסף. העלות, כ-2,000 דולרים לתחנה, משולמת בידי הזכיינית של תאי הטלפון הנוכחית Van Wagner Communications. אם בעתיד יכלול השירות גם צפייה בפרסומות, הרווחים ייכנסו לכיסה של החברה.

הפיכת תאי טלפון לנקודות גישה לאינטרנט היא עוד תוכנית שמבוצעת בניו יורק לאספקת גישה לאינטרנט בחינם. חברת התקשורת AT&T התחילה בשנה שעברה להקים נקודות גישה בפארקים של העיר, והעירייה עצמה מספקת נקודות גישה בחינם בבתי ספר, ספריות, מרכזים לגיל השלישי ועוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו