השריפה בעין חמד
השריפה בעין חמד צילום: פלאש 90

הושגה שליטה על שריפת הענק שפרצה אחר הצהריים (ראשון) סמוך לעין חמד. דובר כיבוי אש ירושלים, אסף אברס ציין כי המשך הכיבוי המלא יימשך, ככל הנראה, לאורך הלילה.

מוקדם יותר סיפר אברס לערוץ 7 כי במאמצי הכיבוי השתתפו 21 צוותי כיבוי אש בסיוע של מטוסי כיבוי.

"האש נמצאת ממערב לקסטל וכל תושבי שורת הבתים הראשונה פונו מהמקום", סיפר אברס, "מדובר בשטח יער הנמצא במדרון הררי מה שמקשה על פעילות הכיבוי".

ממד"א נמסר כי פרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לחמישה נפגעים קל משאיפת עשן באזור הקסטל. שלושה מהם פונו לבית החולים הדסה עין כרם ואחד לבית החולים שערי צדק.

עוד נמסר כי צוותי מד"א הערוכים בכוננות ופרוסים עם אמבולנסים וניידות של טיפול נמרץ ומאבטחים את כוחות הכיבוי שפועלים בשטח ומסייעים בפינוי תושבים קשישים וחולים כרוניים מהבתים הנמצאים בסכנה ומחלקים מים לתושבים המפונים".

מנכ"ל מד"א אלי בין, מסר לערוץ 7, "בעקבות הערכות מצב שהתקיימו ולאחר שהבנו שהריפה מתקרבת לאיזורי מגורים, מד"א העלה את רמת הכוננות באזור ירושלים לרמה ב'", סיפר בין, "כוחות רבים של חובשים ואמבולנסים נמצאים בשטח".

בעקבות השריפה המשתוללת בואדי בין עין נקובה לעין חמד הוחלט לפנות שני רחובות בישוב עין חמד הסמוך למקום. מהמשטרה נמסר, כי בנוסף למטוסי הכיבוי הוזנק מסוק משטרתי להכוונה מהאוויר.

עקב התקרבות האש למבשרת הוחלט לפנות את שורת הבתים הראשונה ברחוב המשלט בישוב.

משטרת ירושלים עצרה לפני כשבוע שני נערים פלסטינים,  החשודים בהצתת השריפה הגדולה באזור מעלה החמישה לפני כשלושה שבועות, אשר כילתה אלפי דונמים של חורש.

על פי החשד, השניים, תושבי הכפר קטנה, הסמוך למעלה החמישה, השליכו בקבוקי תבערה לעבר עצי היער וגרמו לדליקה. 

בעקבות השריפה העלה מנכ"ל מד"א, אלי בין, את רמת הכוננות במרחב ירושלים לרמת כוננות ב', שהיא אחת לפני הגבוהה ביותר.

אמבולנסים של מד"א מאבטחים את כוחות הכיבוי ואת פינוי התושבים ונערכים לחלק מים למפונים.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90