ילדודס: מציינים 200 תכניות של ת"ת וירטואלי

תכנית הילדים הפופולארית, 'ילדודס', חוגגת בימים אלו לרגל הפקת תכנית ה-200. הרב שלומי ויוני מספרים על החוויות.

ישי קרוב , כ"ו בתמוז תשע"ב

תכנית הילדים הפופולארית של ערוץ 7, 'ילדודס', חוגגת בימים את הפקת התכנית ה-200. בראיון מיוחד מספרים הרב שלומי רוזנטל ויוני קמפינסקי על ההתחלה והשאיפות לעתיד.

"אחרי מאתים תכניות, התחושה היא השהצלחנו לעשות משהו גדול. הקב"ה זיכה אותנו", פותח הרב שלומי, "זה התחיל בלי שרציתי. מנהלת ערוץ 7, הרבנית שולמית מלמד, הודיעה לי יום אחד שמתחילים ומאז הכל הסטוריה".

הרב שלומי מספר על התגובות החמות שהם מקבלים. ולא, לא רק מישראל, "בטורונטו אנחנו משמשים פלטפורמה לשיעורי עברית, וברחובות זו דוגמא לשיעור חברה", אמר והדגיש כי "זו לא תכנית בידור אלא תלמוד תורה וירטואלי".

הוא סיפר כי עיקר הזמן והאנרגיה שמושקעים בתכניות, זה דווקא בתכנים, "זה כלל לא פשוט למצוא את הסיפורים המתאימים ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לילדים, להורים ולמורים ששולחים לנו סיפורים".

"התכנית הראשונה הייתה הקלטה של תפילת שחרית. את התכנית צילמנו במהלך החופש הגדול, כשאין לילדים מסגרת והם לא יודעים להתפלל. אז הקלטנו אותם מתפללים וקיבלנו תגובות מרגשות. בחיפה ילדים דתיים ושאינם שומרי תורה ומצוות, התכנסו כל יום ביחד והתפללו עם ילדי הגן בבית אל. זה חזון שלא ציפינו -  המטרה היא להגדיל אהבת ה' ותורתו".

יוני קמפינסקי סיפר, "התחלתי כצלם ועורך של התכנית. הגעתי לבית אל, הרב שלומי התפלל עם הילדים וסיפר סיפור והיה נחמד. בהמשך הצטרפתי לתפקיד המציג ומכאן והלאה הכל המשיך ופרח".

"מאוד חשוב לנו שהמסר יעבור בצורה מאוד ברורה", מדגיש קמפינסקי, " יתכן ולמבוגרים זה נשמע שאנחנו חוזרים על המסר שוב ושוב. אך אנחנו מאמינים שכך המסרים יחדרו ללבבות של הצופים הצעירים ושל המבוגרים".

"אנחנו מזמינים את כולם לשלוח אלינו סיפורים ושאלות על המסרים, הערות והארות" יוני קמפינסקי הדגיש כי כל הערה תתקבל בברכה. לסיכום הוא אומר בהתרגשות כי "זו זכות ענקית שבכל העבודה היומיומית בעולם התקשורת, נתנו לנו לעסוק בחינוך".