סוריה היום
סוריה היוםרויטרס

המשטר הסורי מנצל את התגייסות האזרחית הקנדית – סורית לשורות המורדים בניסיון לקעקע את אמינותו של הצבא הסורי החופשי, ולציירו כסוכן של ישראל וארה"ב.

כהוכחה לכך, העלו ליוטיוב גורמים המזוהים עם המשטר סרטוני וידאו, המביאים קטעים מדבריה של ת'ווייבה כנפאפי המצדדים בשלום עם ישראל והמאשימים את המשטר הסורי בהכשלת המו"מ לשלום. כך מדווח אתר "שלום טורונטו".

על גבי הסרטונים נכתב בין היתר: "למי שנותר צל של ספק, כי הצבא החופשי הוא יצירה אמריקנית ישראלית, עליו לשמוע את הדברים הטיפשיים האלה (של כנפאני - ד.ה) התוקפת את חאפז אל-אסד, משום שרצה לגזול את זכויות ישראל בגולן ובכינרת".

כנפאני זוכה לכינויים: 'פרוצה', 'פרה ציונית המניקה את צבא הטרור החופשי', 'סוכנת של ישראל' ו'אישה גסה' המצולמת בחברת עשרות פעילים של האחים המוסלמים, הסובלים מ'מחלה רעיונית, נפשית ומינית' והחמושים בנשק שנועד לרצח ופשע מתוצרת ישראל וארה"ב'.

בראיון לעיתון "גלוב אנד מייל" סיפרה כנפאני, כי ביום חמישי האחרון היא הודחה מוועדת התיאום של הצבא הסורי החופשי הפועלת בטורקיה בגלל ביקורתה הגלויה נגד הגורמים האסלאמיים הקיצוניים בקרב כוחות המורדים, שהביעו התנגדות לצרופה לשורותיהם, כמו גם לצרוף נשים אחרות שאינן מקפידות על ההלכה האסלאמית. היא מתחה ביקורת על הפעילים בוועדת התיאום של הצבא החופשי וציינה, שהם פועלים יותר עבור מעמדם מאשר עבור העם הסורי.

כנפאני טענה, כי בפגישה בה נמסר על הדחתה מהוועדה לא דובר על התבטאויותיה בנוגע לישראל. "אני אומרת לכולם ובאופן ברור, שאני מוכנה לעבוד עם כל גורם בעולם. אני מוכנה לעבוד עם ישראל ועם ארה"ב כל עוד הדבר מקדם את השלום. הדבר לא הופך אותי להיות מרגלת של גורם כלשהו. בסופו של דבר, אנו רוצים לחיות ללא מלחמות".

היא התייחסה לנושא זה בסטטוס שהעלתה ביום ראשון בעמוד הפייסבוק שלה, ובו נכתב: "לכל אחיי הסורים, שמעתי פרשנויות שונות על מקצת ההערכות וההאשמות שהושמעו לגבי, ותיארו אותי כשתולה מטעם השלטון בשורותיכם או שאני נשלחתי מטעם מדינות זרות. דברים אלה כמובן אינם נכונים. מתחילת המהפכה אני מציגה את דעותיי בעמוד זה של הפייסבוק וסייעתי לפעולות רבות המועילות למהפכה, ומסייעות לשינוי דעת הקהל העולמית כלפי המורדים".

"המשטר השפל עיוות את דמות המהפכה והמורדים כשם שעיוות את דמותו של כל אדם שניסה לסייע למהפכה. המשטר טען בהסברה כלפי העולם, כי המורדים הם טרוריסטים ורוצחים. על רקע זה, פעלתי רבות עם חבריי להסביר לעולם, שאיננו טרוריסטים, ולכן הגעתי בעצמי לכאן והצטרפתי לשורות המורדים כדי להראות לעולם, שאיננו טרוריסטים".

"הדברים שאמרתי בעבר, שאני אומרת כעת ואומר בעתיד, מסבירים את דרך השלום ואת הגישה התרבותית של הסורים והמורדים, ואני לא אחדל מלתמוך במהפכה בזירה הבינלאומית, משום שאני יודעת עד כמה העם הסורי נהדר, טהור ומתורבת ולא כמו שמתאר אותו המשטר".

"המזימה נגדנו שמנהל המשטר עם לבנון, עיראק ואיראן ושאר מדינות העולם גדול ומסוכנת, ועל כולנו לפעול יחדיו להפיץ את תפיסת המהפכה שלנו בדרכי שלום, להראות עד כמה אנו חפצים בשלום, ועד כמה חיינו בדרכי שלום וכיצד משטרו של אסד הפשיסטי סילף את דמותנו במשך 42 שנה".

"האינטרס של המשטר הוא שאנו נשנא את המערב ונפגין כלפיו עוינות כדי להפחיד אותם מפני יצירת קשר עימנו, ועל מנת שימשיכו לתמוך בנו עלינו לנהוג בחכמה ובשכל במטרה לחשוף את המשטר ואת שיטות פעולתו בפני בעולם ולשפר את דמותנו בעיני המערב".