אוניברסיטת אריאל - היום ההכרעה

מל"ג יו"ש יתכנס היום כדי להכריע בשאלת הגדרתו של המרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה שמינית בישראל.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ב

המרכז האוניברסיטאי באריאל
המרכז האוניברסיטאי באריאל
דוברות המרכז

המועצה להשכלה גבוה ביהודה ושומרון תתכנס היום כדי להכריע סופית אם להפוך את המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה מהמניין, אוניברסיטה שמינית בישראל.

לקראת ההכרעה שיגרו שוב ראשי האוניברסיטאות מכתב התנגדות לראש המל"ג, ובו הם קובעים כי הקמת אוניברסיטה חדשה בישראל תפגע במעמדן הכלכלי של האוניברסיטאות הקיימות. כזכור, במכתב קודם ששיגרו טענו ראשי האוניברסיטאות כי מהלך שכזה יקטע את השינוי המשמעותי שחל באקדמיה הישראלית בשנים האחרונות, לאחר עשור שנים קשות בהן התקשתה האקדמיה הישראלית כלכלית ומחקרית.

לעומת טענותיהם הודיעו שרי האוצר והחינוך כי הם תומכים במהלך וכי יתקצבו אותו בחמישים מיליון שקלים ללא קשר לתקציבם של המוסדות המקבילים. כזכור, שר החינוך גדעון סער מזכיר כי התנגדויות של מוסדות מקבילים להקמת מוסד נוסף היא מסורתית, כך היה בעת הקמת האוניברסיטאות הקודמות בישראל וכך גם בעת הקמת בית הספר לרפואה בצפת.

השרים שטייניץ וסער מוסיפים ומזכירים כי המרכז האוניברסיטאי באריאל עמד בכל הדרישות האקדמיות שנתבע לעמוד בהן ואף מעבר לכך ואין כל סיבה לעכב את המהלך שממילא מתעכב מעבר למתוכנן.

עוד נזכיר כי מכתבם הקודם של ראשי האוניברסיטאות זכה להאשמות ולפיהן ניחוח פוליטי עולה ממנו ולא טיעונים אקדמיים כלכליים של ממש.