בר און לקונסול המצרי: לא הכל שחור

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ רוני בר און, נפגש עם הקונסול המצרי היוצא ושוחח עימו על מערכת היחסים בין המדינות ועל המצב בסיני.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ב

בר און לקונסול המצרי: לא הכל שחור-ערוץ 7
בר און והקונסול היוצא. היום
דוברות הועדה

הקונסול הכללי של מצרים בישראל, סאמח נביל סעדי, שעתיד לסיים את שליחותו בארץ בעוד כחודש, ניפגש היום (שלישי) עם יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ רוני בר און (קדימה).

במהלך הפגישה ציין יו"ר הוועדה כי אם מבקשים לשמור על יציבותה של מצרים, חייבים להשקיע ולעזור לה בפן הכלכלי שמצוי היום בבעיה לא מבוטלת.

ח"כ בר און התייחס למצב הביטחוני המעורער בסיני וציין בפני הקונסול כי על אף ההבנה כי מצרים משקיעה בשלב זה את מירב המאמצים בייצוב הביטחון באזור קהיר, חייבים לפעול במקביל גם בסיני כדי להחזיר לאזור את השליטה הביטחונית כדי להפסיק את המשך ההברחות ופעילות הטרור המתעצמת באזור.

בר און התייחס בפגישה לצורך לשמר ולחזק את הסכם השלום והדיאלוג בין שתי המדינות מאחר ומדובר באינטרס אסטרטגי של שני הצדדים, גם אם ההנהגה במצרים התחלפה.

"חשוב להדגיש", ציין ח"כ בר און, כי "למרות הטענות הפסימיות, לא הכול שחור וחשוב לדאוג לכך שמי שמחזיק את ההגה מצד שתי המדינות, ימשיך להוביל את המשך היחסים על פי ההיגיון הנדרש, כי מספיק גפרור אחד כדי להדליק שריפה גדולה שיהיה קשה מאוד להשתלט עליה".