"חג לאריאל ולהשכלה הגבוהה"

ראש הממשלה נתניהו בירך על ההכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה, "זהו יום חג לאריאל, יום חג להשכלה הגבוהה בישראל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ב | עודכן: 21:00

נשיא המרכז באריאל מקבל הבשורה מחברי מל"ג יו"ש
נשיא המרכז באריאל מקבל הבשורה מחברי מל"ג יו"ש
פלאש 90

שר החינוך ויו"ר המל"ג, גדעון סער, מברך על החלטת מל"ג יו"ש שהתקבלה ברוב גורף, להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה.

"מל"ג יו"ש החליטה לא להיכנע למסע לחצים והפחדות וקיבלה החלטה נכונה, עניינית ומקצועית על בסיס דו"ח ועדת הבדיקה האקדמית. ההחלטה היא בשורה חשובה למרכז האוניברסיטאי אריאל כמו גם משרתת את טובת מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל בכללותה", אמר סער.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שלישי) עם ראש עיריית אריאל רון נחמן ובירך אותו לרגל ההכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה.

ראש הממשלה אמר בשיחה: "זהו יום חג לאריאל, יום חג להשכלה הגבוהה בישראל".

למברכים הצטרף גם שר המדע והטכנולוגיה, יו"ר הבית היהודי, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ וחבר מפלגתו, ח"כ זבולון אורלב.

לדברי אורלב, "זהו הישג לצדק וליושר האקדמי שידע להעדיף את הרמה האקדמית והאוניברסיטאית הגבוהה על פני חשבונות כלכליים של הגילדה הסגורה של ראשי האוניברסיטאות האחרות".

ח"כ אורלב גינה את השמאל האקדמי שלא חסך מאמצים והחרמות כדי למנוע את ההכרה ואמר, כי "הגיעה העת להעמיד אותם במקומם ולהרחיק מן המערכת האקדמית את הפוליטרוקים השמאלניים הגורמים נזק למוסדות להשכלה גבוהה בישראל".

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, בירך גם הוא על ההחלטה, "זהו צעד חשוב הן בחיזוק האקדמיה בישראל והן בחיזוק ההתיישבות היהודית ביו"ש ויהווה תרומה גדולה גם לסטודנטים שייהנו ממוסד ראוי נוסף ומתרומה משמעותית למחקר".

ליברמן הוסיף, "זהו גם הישג גדול נוסף של "ישראל ביתנו" שהציבה את הקמת האוניברסיטה באריאל כאחד התנאים להקמת הממשלה וכסעיף מרכזי בהסכם הקואליציוני והיום הוכחנו שוב שאצלנו מילה זו מילה", אומר השר ליברמן.

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, הצטרף למברכים, "ההגיון ניצח את שנאת החינם, האקדמיה ניצחה את הבורות האידאולוגית של השמאל הקיצוני".

"מדינת ישראל תתברך באוניברסיטה החדשה. השומרון יוביל בתרומה למדינה בהתיישבות, בחינוך, בשירות הצבאי וגם באקדמיה", הוסיף מסיקה.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אומר כי הוא "מברך את אוניברסיטת אריאל ביום חגה, שהוא גם יום חג למדינת ישראל, לאקדמיה הישראלית ולתושבי יהודה ושומרון".

לדברי דיין, "אל מול לחצים פוליטיים לא הוגנים שהחריפו בימים האחרונים, פעלו הן חברי מל"ג יו"ש והן שר החינוך גדעון סער ושר האוצר יובל שטייניץ במקצועיות וביושר והביאו להחלטה ההיסטורית הזו".

נפתלי בנט, לשעבר מנכ"ל מועצת יש"ע, אומר כי "אישור האוניברסיטה באריאל יחד עם פרישת קדימה מהממשלה הן הזדמנות בלתי חוזרת לליכוד לחזור ולשלוט".

"לראשונה הוכח כי החלטות בישראל מתקבלות ע"י השלטון הנבחר, ולא בעזרת עצומות של אנשי שמאל קיצוני בעיתונים.זהו יום חג לאוהבי ההתיישבות בארץ ישראל", הוסיף בנט המתמודד על ראשות "הבית היהודי".

מתנועת קוממיות נמסר הערב, כי "ההכרה במוסד האקדמי באריאל כאוניברסיטה הינה יום חג למדינת ישראל ולהתיישבות ביש"ע. העיר אריאל שבשומרון התברכה במוסד אקדמי מצויין וראוי לשמו, והוא חלק מפירות גידוליה של ההתיישבות ביש"ע".

"המוסד באריאל על 13,000 הסטודנטים שלו מסמל את הקשר הבלתי נפרד בין עם ישראל כולו להתיישבות ביהודה ושומרון. אנו מברכים את חברי הסגל והסטודנטים של המוסד האקדמי בעיר אריאל", מוסיפים בתנועה.

ח"כ ד"ר עינת וילף, יו"ר ועדת החינוך בכנסת, הביעה הערב (שלישי) צער על ההחלטה להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה ואמרה, כי "צר לי על ההחלטה להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. אם לשר האוצר ולמשרד החינוך יש עשרות מיליוני שקלים מיותרים לטובת ההשכלה הגבוהה, ראוי היה להעביר אותם לטובת חיזוק האוניברסיטאות הקיימות המתאוששות בקושי מעשור קשה של קיצוצים".

"הפתרון הנכון היה להשהות את ההחלטה כדי לסיים את הבחינה מחדש של כלל מבנה ההשכלה הגבוהה בישראל עם אפשרות להוספת דרג ביניים של מרכז אוניברסיטאי לכמה וכמה מכללות הראויות לכך בכל הארץ", הוסיפה וילף.