נשיא מכללת אריאל פרופ' יהודה דנון
נשיא מכללת אריאל פרופ' יהודה דנוןדוברות המרכז האקדמי לאריאל

הנשיא הנכנס של המרכז האוניברסיטאי באריאל התייחס בראיון לערוץ 7, להחלטת המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, להכיר במוסד כאוניברסיטה.

"המשמעות היא נכבדה", אומר דנון ומסביר כי אין למעשה קריטריונים כתובים להבדל בין מכללה לאוניברסיטה, "הנתונים העיקריים הם בהיקף הלומדים, נושאי הלימוד, בכמות הפקולטות ובתי הספר הקיימים במוסד וכמובן בתיקצוב שלנו".

דנון סיפר על התיקצוב המועט שמכללה מקבלת לעומת אוניברסיטה ומה שהוא מגדיר 'הסובב והמסובב', "כדי להפוך לאוניברסיטה אתה צריך לדאוג לתלמידים, אבל כמכללה הם אינם מתוקצבים על ידי המל"ג ולכן הגלגל פה קשה להנעה".

כאוניברסיטה מצפה דנון לפתח תחומי לימוד נוספים כגון פקולטה למדעי הרוח ומשפטים וכן להרחיב את נושאי ההנדסה השונים, "וכמובן את מקצועות הבריאות שקרובים לליבי". נזכיר שפרופ' דנון דנון שימש בעבר כקצין רפואה ראשי בצה"ל, מנכ"ל בית החולים בלינסון בפתח תקוה, מייסד בית החולים לילדים שניידר וכיום עומד בראש ארגון 'בטרם' – ארגון שהקים לפני מספר שנים ועוסק בנושא בטיחות לילדים.

גולת הכותרת מבחינתו של נשיא המוסד האקדמי הנכנס, היא להרחיב את לימודי התואר מוסמך ותארי ד"ר, "זה היהלום שבכתר", מגדיר דנון ומציין כי תלמידים אלו הם חזית המחקר בכל אוניברסיטה ובכל אחד מהתחומים הנמצאים בה.

האם השמאל יפסיק להתנכל לאוניברסיטה ביהודה ושומרון? דנון לא בטוח בכך, "הבעיה העיקרית שאני צופה בה בייחוד בשנתיים הקרובות, הוא הנושא התקציבי. אמנם, ישנו תקציב שניתן על בסיס עקרונות המל"ג, אבל מעבר לכך ישנם תחומים רבים שתיקצובם תלוי בפוליטיקה ואני מקווה שנעבור את כל המשוכות האלו".