מתקרבים לקצה. חברת החשמל
מתקרבים לקצה. חברת החשמלפלאש 90

היום צפוי ביקוש שיא של כל הזמנים לחשמל: הביקוש הצפוי יגיע ל-11,850 מגוואט ויכולת ייצור החשמל צפויה להגיע בשעות הצהרים ל-11,900 מגוואט, כך שהרזרבה תעמוד על 50 עד 100 מגוואט בלבד.

לפיכך פונה בשעות האחרונות חברת החשמל לציבור ומבקשת להפחית משמעותית את צריכת החשמל שלהם, בייחוד החל מהשעה 14:00.

"הציבור מתבקש שלא להשתמש במכשירים עתירי אנרגיה בין 12.00 ל- 17.00 ולהסיט את השימוש בהם לשעות הערב המאוחרות יותר. מדובר במדיח-כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, שואב אבק, וכדומה. כמו כן, מומלץ לכוון את טמפרטורת המזגן ל- 25 מעלות". 

עוד אומרים בחברת החשמל כי לאור העובדה שהביקוש לחשמל עלה היום מאוד, והוא קרוב מאוד ליכולת הייצור של החברה, כדי לייצב את מערכת החשמל ולמנוע הפסקות חשמל נרחבות, יש צפי שחברת החשמל תבצע הפסקות קצובות, שוויוניות ומדודות בקווי חשמל לסירוגין, בכל רחבי הארץ, בשעות הצהרים. 

בחברה מדגישים כי הפסקות החשמל יארכו כשעה עד שעתיים ותהיינה מקומיות בלבד ומחולקות בין כל לקוחות החברה. חברת החשמל מתנצלת על אי הנוחות ללקוחותיה.

מערך כיבוי אש והצלה מציג גם הוא שורת המלצות להתמודדות עם עומס החום הגבוה: "בבניינים רבי קומות שבהם מותקן גנראטור חירום על פי חוק, יש לוודא תקינות לפחות כל חצי שנה לרבות חיבור הגנראטור למעלית. יש לוודא תקינות מערכת תאורת חירום לרבות חיבורה לגנראטור. יש לוודא תקינות פעמון האזעקה במעלית. בכל מקרה של עצירת המעלית יש להתקשר למכבי האש בטלפון חירום 102. חילוץ מתא המעלית יעשה רק על ידי מי שהוסמך לכך".