המשאית הדורסת. תל אביב
המשאית הדורסת. תל אביב פלאש 90

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות השופט גלעד נויטל, הרשיעו ברצח את מבצע "פיגוע המשאית" בת"א ב"יום הנכבה", עיסא איסלאם, זאת למרות שטען כי מדובר בתאונה.

בפיגוע נהרג אביב מורג, בן ה-29, ונפצעו 17 בני אדם.

איסלאם שחזר את המעשה במהלך החקירה, תוך שהוא מתעקש כי לא ניסה לבצע פיגוע, אלא איבד שליטה על המשאית בעקבות תקר באחד מגלגליה. אחד הנהגים שהשתלטו עליו, סיפר במהלך החקירה כי נהג המשאית צעק "אללה אכבר" ו"מוות ליהודים".

בעדותו בבית המשפט טען איסלאם גם כן, כי כלל לא היה מודע למעשיו במהלך האירוע, ובכל מקרה לא התכוון להרוג דווקא יהודים ביום זה.

"אחרי שפגעתי באוטו הראשון איבדתי הכרה, לא ידעתי איפה אני. כשהתעוררתי מצאתי את עצמי ליד ההילוכים, בלי חגורת בטיחות. ניסיתי להשתלט על האוטו, אבל בשניות פגעתי באוטובוס", אמר מעל דוכן העדים.

"אני לא קמתי בבוקר ולקחתי החלטה להרוג אנשים. לא היתה לי החלטה כזאת, אין לי אפילו מחשבה כזאת. אני בקושי שומע חדשות, לא מעניין אותי הדברים האלה", טען איסלאם, "אין אצלי הבדל בין יהודים וערבים. עבדתי בשביל יהודים וקיבלתי יחס טוב. אין לי גזענות, אין לי מחשבה אפילו לפגוע ביהודים".

מורג שנהרג בפיגוע התארס כחודשיים לפני הפיגוע ותכנן להתחתן בשנה הקרובה. יש לו שתי אחיות גדולות ואחות צעירה. אביו סיפר כי שוחח עם בנו בזמן הנסיעה, ולפתע נותק הטלפון. כשניסה להשיגו שוב - הטלפון היה כבוי.

האב שלא הצליח להתאושש מהטראומה שם קץ לחייו כמה חודשים לאחר הפיגוע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו