זוהו גופות נרצחי הפיגוע בבורגס

חמשת ההרוגים: איציק קולנגי מפ"ת, אמיר מנשה מפ"ת, מאור הרוש מעכו, אליאור פרייס מעכו וכוכבה שריקי מראשון לציון.

בן שאול , כ"ט בתמוז תשע"ב

משלחת צה"ל לבורגס
משלחת צה"ל לבורגס
דובר צה"ל

גופות חמשת הישראלים, שנרצחו בפיגוע בבורגס, זוהו אחר-הצהריים (יום ה') בבולגריה והן יועברו בהמשך היום במטוסי חיל האוויר לישראל.

חמשת ההרוגים בפיגוע הם איציק קולנגי בן 28 מפתח תקווה, אמיר מנשה בן 28 מפתח תקווה, מאור הרוש בן 25 מעכו, אליאור פרייס בן 26 מעכו וכוכבה שריקי בת 44 מראשון לציון. טרם נקבע מועד הלוויותיהם.

לפני המראת מטוס ההרקולס לישראל יתקיים טקס קצר בנמל התעופה בבורגס, שם יאמרו אנשי זק"א קדיש על ההרוגים. המטוס צפוי לנחות בנמל התעופה בן-גוריון לאחר השעה 21:00 בערב. הארונות יתקבלו בנמל התעופה בן-גוריון בטקס צבאי. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, ינאם בטקס בשם ממשלת ישראל.

מטוס נוסף של חיל-האוויר המריא היום (חמישי) אחר הצהריים מבולגריה ועליו שלושה פצועים באורח קשה המלווים בצוות רפואי בפיקודו של סגן קצין הרפואה הראשי, אלוף-משנה דוקטור דודו דגן.  המטוס המריא לאחר שבוצעה הערכת מצב רפואית בה הובהר כי מצבם הרפואי של הפצועים מאפשר את הטסתם לישראל. מדובר צה"ל נמסר כי המטוס צפוי לנחות בשעות הערב, והפצועים יועברו להמשך טיפול בבתי החולים ברחבי הארץ. 

אתר האינטרנט של צה"ל מדווח כי תא"ל ד"ר איציק קרייס, קצין הרפואה הראשי, התייחס היום למצבם של הפצועים ואמר כי "מצבם טוב משחשבנו, רובם פצועים קל ומיעוטם בינוני". לדבריו, "הפקודה של הרמטכ"ל היא לצאת מיידית ולהביא את הפצועים מהר ככל האפשר. אנחנו מתבססים על ציוד וכוח אדם זמין וקיים בצה"ל – לקחנו את יחידת 669 ואת המומחים הטובים ביותר לבצע הערכה ראשונית, אך מדובר במבצע מורכב". עוד הדגיש תא"ל קרייס כי "נרשם שיתוף פעולה מצויין עם הבולגרים ועם גופי החירום שלהם".