יגאל פרסלר: לדרוש אבטחה פרטית צמודה

יועצם לשעבר של ראשי ממשלות ישראל למלחמה בטרור מקווה שגל הפיגועים נגד ישראלים לא יצבור תאוצה ומציע לתיירים לסמוך רק על "אנשינו".

בני טוקר , כ"ט בתמוז תשע"ב

הפיגוע בבורגס. אתמול
הפיגוע בבורגס. אתמול
רויטרס

יועצם של ראשי ממשלות ישראל למלחמה בטרור, תא"ל במיל' יגאל פרסלר, אומר לערוץ 7 כי לא תמיד יש מודיעין מקדים על פעילות של טרור במדינות זרות. "צריכים לדעת שהארץ המארחת את התיירים היא בסופו של דבר האחראית על הבטחון, ברור שאם יש מודיעין מקדים, זה קל יותר".

לדבריו, התיירים הישראלים צריכים לדרוש מחברות התיירות  אבטחה פרטית צמודה. "כל מי שנוסע לחו"ל צריך לדעת איך להתנהג. אם חברה מוציאה טיולים מאורגנים, הם צריכים שיהיה להם מאבטח שיבדוק את האוטובוס, שיראה מי נכנס אליו, תמיד צריך להיות האדם האחראי".

פרסלר משוכנע שניתן לשתף פעולה עם המדינות השונות כדי לצמצם את מרחב הפעולה של המפגעים. "בזמנו כשאני הייתי בתפקיד, הייתה לנו בעיה עם פיגועים בטורקיה. כראש המטה ללוחמה בטרור נסענו ונפגשנו עם שר החוץ ושר הביטחון התורכי, והם עשו כל מה שביקשנו בנושא האבטחה".

פרסלר מקווה שגל הפיגועים הזה לא יימשך. "מדינת ישראל תחפש את מי שעשה את זה ותפגע בו. כרגע לא יודעים בדיוק מי עשה את זה, אבל ללא ספק זו פגיעה במדינת ישראל".