בכיר פלסטיני: ירושלים אסלאמית לנצח נצחים

סגן ראש המועצה האסלאמית העליונה דוחה את דברי היועמ"ש לפיהם הר הבית מצוי בריבונות ישראלית, וטוען: ליהודים אין כל זכות בירושלים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ב

יהודים בהר הבית
יהודים בהר הבית
פלאש 90

השייח' יוסוף סלאמה, דרשן מסגד אל-אקצה וסגן ראש המועצה האסלאמית העליונה באל-קודס, גינה את דבריו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ווינשטיין, לפיהם הר הבית הוא חלק משטחה של ישראל ולכן חל עליו הדין הישראלי ובכלל זה חוק העתיקות וחוק התכנון והבניה.

ווינשטיין הוסיף, כי בשל אופיו היחודי של האתר יש ליישם את החוק ברגישות יתרה, ולתת את הדעת גם לשיקולים פרגמטיים.

בתגובה לדברים אלה אמר השיח' סאלמה, כי "אל-קודס" היא עיר אסלאמית, כפי שנקבע בידי בורא עולם וכמצוין בקוראן בפרשת אל-אסראא (עליית מוחמד לשמיים מאזור רחבת הכותל המערבי). החלטה כלשהי של גורם זה או אחר לא תוכל לשנות מציאות זו, אמר סלאמה והדגיש, כי אל-קודס תישאר אסלאמית עד קץ הימים. "אל-קודס הקיאה את הכובשים בעבר והיא תקיא גם את הכובש הזה", אמר.

השיח' סלאמה ציין עוד, כי שטח מסגד אל-אקצה נפרס על 144 דונם, והוא כולל את כל השטח בתוך החומות, כל הבניינים, השטחים, הכוכים, הדרכים, הטרסות, הכיפות והקירות, והמסגד הוא אדמת ווקף (הקדש) אסלאמי בשטח מעל פני האדמה ומתחתיה. הוא קרא לארגון אונסק"ו לשאת באחריותו ולשמור על האתרים ההיסטוריים בעיר הקדושה, ובראשם מסגד אל-אקצה, לאומה הערבית והאסלאמית לפעול לשחרור מסגד אל-אקצה.