ארה"ב: המחבל היה חבר חיזבאללה

בכיר אמריקני טוען כי הפיגוע בבולגריה בוצע על ידי חבר חיזבאללה בתא של ארגון הטרור בבולגריה, והוכוון על ידי אירן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באב תשע"ב

המחבל המתאבד
המחבל המתאבד
רויטרס

בכיר אמריקני מאשר את טענת ישראל לפיה המחבל שביצע את הפיגוע בבולגריה היה חבר בתא של ארגון חיזבאללה בבולגריה, כך פורסם בעיתון הניו יורק טיימס.

על פי המקור המתקפות היו תגובה לחיסול מדעני הגרעין של אירן, חיסולים שנעשים לטענת השלטונות בטהרן על ידי המוסד הישראלי. המקור האמריקני סירב להזדהות בטענה שהחקירה עדיין נמצאת בעיצומה.

אתמול דווח כי המחבל שביצע את הפיגוע נשא רישיון נהיגה מזויף של מדינת מישיגן בארה"ב. הוא תועד במצלמות האבטחה בנמל התעופה, זמן קצר לפני הפיצוץ הקטלני. החשוד נראה מטייל כשעה לפני האירוע ברחבי הטרמינל כשהוא לובש חולצת טי ומכנסי ברמודה.

ישראל הגישה למועצת הביטחון של האו"ם תלונה על הפיגוע בבולגריה והאשימה את אירן באחריות למעשה. סגן השגריר לאו"ם, חיים וקסמן, כתב לנשיא המועצה כי הפיגוע בבולגריה הוא חלק ממסע טרור בין-לאומי נגד ישראלים ויהודים ברחבי העולם, שמובילים אירן וחיזבאללה.

במקביל גינתה מועצת הביטחון של האו"ם פה-אחד את פיגוע הטרור נגד התיירים הישראלים בבולגריה. בהודעה משותפת שפרסמו 15 החברות במועצה נאמר כי טרור הוא פשע שאין לו הצדקה בלי קשר למניעיו. הן הדגישו את הצורך להביא לדין את העומדים מאחורי המעשה הנפשע וקראו לכל המדינות החברות באו"ם לשתף פעולה עם הרשויות הנוגעות בדבר.