'המפגש עם יעלון אינו חתירה לפילוג קדימה'

גורם ב'קדימה' קובע: הפגישה עם יעלון אינה חתירה תחת מופז. התבטאויות חסון נגד יעלון מעוררות גועל. נקיים מפגש נוסף עם יעלון.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ב

פורשים. קדימה
פורשים. קדימה
פלאש 90

גורם בכיר ב'קדימה' תוקף בחריפות את דבריו של חבר הכנסת ישראל חסון בעקבות הישיבה שהתקיימה ביום שישי עם השר יעלון סביב מתווה החלופה לחוק טל.

נזכיר כי בישיבה השתתפו מספר חברי כנסת מטעם 'קדימה', ובעיתונות התפרש המהלך כראשיתו של פילוג ב'קדימה'. חברי הכנסת שמעו מיעלון את עמדתו סביב פרשת ועדת פלסנר, ובתומה יצא חבר הכנסת ישראל חסון בביקורת חריפה כלפי השר יעלון וטען כי תכניתו אינה אלא תרמית. "מדובר בניסיון תרמית של החברה הישראלית ולא בכדי הצעת יעלון טרם הוגשה בכנסת. אני מחזק את העמדה שהתקבלה בישיבת סיעת קדימה האחרונה ואת המלצת יו"ר המפלגה לפרוש מן הקואליציה וזאת על-מנת שבשום מקרה לא נהיה שותפים לתרמית הציבור".

הגורם ב'קדימה' עמו שוחחנו מציין כי הנתונים שהופיעו בתקשורת אינם מדויקים כלל ועיקר וכי בפגישה לקחו חלק שישה חברי כנסת ולא שבעה וכי כלל לא היה מדובר בישיבת פילוג אלא בישיבת עבודה בה ביקשו לבחון ולבדוק מה הם חילוקי הדעות בין הליכוד ל'קדימה' ואם ניתן לפשר בין הצדדים.

"השר יעלון הראה לנו את לוח הזמנים, את הדרישה של פלסנר להשלים את המהלך עד 2016 בעוד יעלון עצמו דרש לפרוס את המהלך עד שנת 2018 ואז לקיים הערכת מצב נוספת. יעלון הראה לנו את ההצעות שהעלה בפני ראשי 'קדימה' ואת הסירוב העקבי של פלסנר", אומר הגורם.

בהמשך הדברים תקף הגורם בחריפות את התנהלותו של חבר הכנסת ישראל חסון שבחר לתקוף את יעלון. "מה הוא הבין יותר מאחרים? מה פתאום הוא מתבטא במילים כאלו של כחש ותרמית כלפי השר יעלון? יעלון הציג תכנית, העלינו בפניו הערות, הוא הקשיב, ובהחלט יתכן שאם הוא ישלב אותן בהצעת החוק שלו נתמוך. ההתבטאויות נגדו מעוררות גועל". לדבריו "חסון היה גיס חמישי מטעם מופז. הוא נשלח לישיבה כדי לדווח למופז וכדי להצדיק לאחר מכן את הפרישה שלהם מהקואליציה. הם בהיסטריה".

הגורם הוסיף וציין כי נקבעה ישיבה נוספת בין הח"כים של 'קדימה' לבין יעלון בעוד כשבוע. "אין בפגישות הללו שום חתירה תחת מופז. הוא הרי לא שאל אותנו כשהחליט לפרוש מהקואליציה. הוא החליט לבד. מותר לנו לבדוק את המציאות כפי שהיא ולבחון דרכים לתיקון המצב".