בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה לחלופה אפשרית לחוק טל, זאת בעקבות כישלון ועדת פלסנר ופרישת קדימה מהממשלה בשבוע שעבר.

"בישיבת הממשלה היום יציג השר יעלון את התוכנית שהכין", אמר נתניהו, "מטרת התוכנית היא להגדיל באופן משמעותי את מספר החרדים המשרתים בצה"ל ואת מספר האזרחים החרדים והאזרחים הערבים  שמשרתים בשירות האזרחי".

נתניהו הוסיף כי השר יעלון יציג מתווה וחדש והגדיר אותו 'הסטורי', "השר יעלון עובד על כך כבר כמה שבועות, אבל אני אמרתי על כך כבר לפני חצי שנה, לפני שבג"ץ פסל את חוק טל, שנביא חוק חדש שיגדיל בהדרגה את מספר המשרתים, גם בקרב החרדים, גם בקרב הערבים וזאת מבלי לשסות ציבור בציבור. אני חושב שצריך להבין שאנחנו הולכים לעשות זאת אחרי 64 שנים, כשמציאות אחרת התהוותה כאן במדינה, ולכן אנחנו הולכים לחולל שינוי היסטורי. זה יהיה שינוי מציאותי שניתן ליישם אותו, ולא מהלך סרק שמטרתו לעשות כותרות. אנחנו ניתן יותר למשרתים ופחות למשתמטים".

נתניהו התייחס גם לפיגוע בבורגס והביע את תודתו לכוחות ההצלה, "בסוף השבוע הובאו למנוחות קורבנות פיגוע הטרור הרצחני בבולגריה. אני מניח שכמוני ראיתם את המחזות קורעי הלב בהלוויות, משפחות שרוסקו וליבנו איתם, עם אלה שאיבדו את יקיריהם, ואנחנו גם מתפללים לשלומם של הפצועים".

"אני מבקש להודות לכוחות הביטחון וההצלה, שנרתמו לסייע מיד, גם להציל חיים וגם להביא את הנפגעים ארצה במהרה, וגם כמובן למשרד החוץ ולשגרירינו, לזרועות הביטחון, משרד הבריאות, משרד הפנים וכל הגורמים המעורבים. הם כולם פעלו כדרכם בנאמנות ובמיומנות ומתוך מחויבות עמוקה מאד".

"זה באמת משקף את הערבות ההדדית שביסוד חיינו, ואני יכול לומר שמדינת ישראל ערבה לאזרחיה באשר הם ובאשר יהיו. נמשיך להיאבק בעוצמה בטרור, גם במפגעיו וגם במשלחיו".לבסוף, התייחס לנעשה בסוריה וסיכם: "אנחנו עוקבים מקרוב אחר מה שנעשה שם ואנחנו ערוכים לקראת כל התפתחות שתבוא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו