דפני ליף
דפני ליףיוני קמפינסקי

מותו של משה סילמן וההצתה העצמית של נכה צה"ל היום (שני) ביהוד, הביאו את אחת ממנהיגות המחאה החברתית, דפני ליף, לשגר מסר נרגש לכל אלו החושבים גם הם על מעשה כזה.

במסר ששיגרה מציינת ליף, כי "אני מלאת כבוד והערכה כלפי כל הנשים והגברים שמתמודדים כל יום עם הוצאה לפועל, עם ביטוח לאומי, עם מס ההכנסה, עם הקשיים הבלתי רגילים שהמדינה מערימה עליהם וממשיכים למרות אותו הקושי ולא מוותרים. זוהי גבורה".

לדבריה, "אם חד הורית שעובדת מבוקר עד ערב על מנת שילדיה יזכו לארוחה חמה ולציוד לבית הספר היא גיבורה! אישה בת 80 שעדיין עובדת ולא נכנעת היא גיבורה! אנשי השכונות שנאבקים במנגנונים המסואבים כבר שנים ארוכות וזועקים את זעקת הדיור הציבורי, שהולכים לכנסת ומקדמים את האג׳נדה החשובה הזו הם גיבורים!".

ליף מפצירה בכל מי שמצוי במצוקה קשה לא להיכנע, "אני פונה בהזדמנות זו בבקשה לכל מי שקם בכל בוקר ונאבק בייאוש במנגנונים הקשים – אל תיכנעו, אל תרימו ידיים - אנו נלחמים כאן עבור חברה בריאה, צודקת והוגנת יותר, בה כל האזרחים יוכלו לחיות בכבוד".

"החברה הישראלית התעוררה בשנה האחרונה וקבוצות רבות פועלות ונלחמות על זכויותינו במדינה הזו, נבנית כאן קהילה סולידריות, ונוצרה תחושת שותפות גורל. לכן, יותר מהמוות, עלינו להתמקד בחיים. אנחנו כולנו באותה הסירה ועלינו להיאבק ביחד ליצירת מחר טוב יותר לכולנו במדינת ישראל. בבקשה מכם, אל תפגעו בעצמכם", חתמה ליף את המסר לקראת הלוויתו של משה סילמן.