בעלי האוניות מבקשים מאו"ם להילחם בפיראטים

לא פחות מ-11 אוניות ו-174 אנשי צוות מוחזקים כיום כבני ערובה בידי פיראטים סומאלים. כעת פונים בעלי האוניות לעזרת האו"ם.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ב

בעלי האוניות מבקשים מאו"ם להילחם בפיראטים-ערוץ 7
אילוסטרציה
פלאש 90

הפיראטים הסומאלים המשתלטים על אוניות סוחר באוקיינוס ההודי מדירים שינה מבעלי האוניות והסוחרים באזור זה, ולאחר מאמצים רבים של מדינות וארגונים שונים, קוראים כעת חברים בפורום האסייאתי של בעלי האוניות (ASF) לאו"ם להתגייס למשימת המלחמה בפיראטים ולהקים כוח בינלאומי משולב לטובת המשימה. כך על פי דיווח באתר 'PORT TO PORT'.

האתר מדווח כי החברים בפורום מבקשים לשנות ייעוד של אוניות סוחר למעין בסיסים צפים, מהם יצאו לוחמים לפעולות נגד הפיראטים הפועלים באזור.

יצוין כי חברי הפורום שולטים ומתפעלים כ-50% מצי המטען הגלובאלי.

עד כה מוביל החשש מסכנת הפיראטים לכך שבעלי האוניות העוברות באזור זה נאלצים לחכור את שירותיהם של כוחות פרטיים להגנה על האוניות. בארגון ה-ASF קובעים כי פתרון זה לא יוכל להספיק לטווח ארוך ולכן מתבקשת נוכחות האו"ם בכוחות משותפים למאבק בתופעה.

"בעוד פעילות שמירת השלום של כוחות האו"ם ביבשה היא חיונית, חשובה לא פחות היא הפעילות לשמירה על נתיבי מים גלובאליים פתוחים. המנדט לזה, נאמר בהודעה, הוא של כוח בינלאומי דוגמת האו"ם", נכתב בהודעת הארגון.

עוד מציינים בפורום בעלי האוניות כי בימים אלה לפחות 11 אוניות ועליהן כ-174 אנשי צוות עדיין מוחזקים כבני ערובה בידי פיראטים סומאליים.