הבסיס התגלה. ש"ס וילנא
הבסיס התגלה. ש"ס וילנא פלאש 90

מאות רבות של מסיימי ש"ס וחברי משלחות של "דרשו" מכל רחבי העולם יטוסו בימים הקרובים לישראל, זאת על מנת להשתתף בסיום הש"ס העולמי של "דרשו" שיתקיים ביום שני י"א באב בהיכל 'יד אליהו' בתל אביב.

המשלחות הרבות ובהם ראשי ישיבות, תלמידי חכמים ויהודים מכל רחבי העולם, יגיעו בטיסות בין השאר מארה"ב, קנדה, אנגליה, בלגיה, צרפת, הולנד, ועוד.

על המשלחות כולן נמנים לומדי, ידידי וחברי מערכת 'דרשו', המגיעים במיוחד לארץ לרגל המעמד ובראש המשלחות יעמדו כמובן 'חתני הסיומים' - חתנים שלומדים כל השנה במסגרות 'דרשו' השונות.  כמו כן יגיעו למעמד, חתנים שסיימו ונבחנו על הש"ס כולו במסגרת התכניות 'קנין ש"ס' ו'קנין תורה', נבחני המשנה ברורה וחתני 'קנין הלכה'.

כמו כן, עם המשלחות האלו יגיעו לארץ גם מגידי-שיעור רבים הנמנים על המערכת העולמית של 'דרשו' בכל רחבי העולם המוסרים שיעורים בגמרא או ב'דף היומי בהלכה',  אליהם יצטרפו גם נבחנים אשר נבחנו במסגרות השונות של 'דרשו', וכן צוות אחראים ומנהלי-מקומות מטעם 'דרשו', כאשר סך כל המשלחות, מונות יחד מאות רבות.

חברי המשלחות יגיעו לשבוע שלם ועמוס במעמדים מרוממים וביקורים אצל מרנן ורבנן גדולי-ישראל שליט"א, כאשר שיאו של המסע לארץ, יהיה כמובן המעמד הגדול, כינוס 'עולם התורה' ב'יד אליהו'.

המשלחת האמריקאית תהיה הראשונה שתנחת כאן בארץ וביומה הראשון בביקור הנוכחי חבריה הרבים ייכנסו לבתיהם של גדולי ישראל לקבל את ברכתם ולשמוע דברי חיזוק לקראת המעמדים הגדולים.

התכנית שבנו עבור המשלחות מחו"ל מיוחדת ומתפרסת על פני מספר ימים, כאשר בשבוע של שמחת סיום הש"ס - ישתתפו חברי המשלחות ביום שני ביד אליהו במעמד הגדול, ביום שלישי בבנייני האומה בירושלים בסיום שמתקיים שם ע"י ’דרשו’ לדוברי אנגלית וביום רביעי בערב המיוחד, שנערך בירושלים לכל חברי מערכת 'דרשו' בישראל ובתפוצות.

תכנית הביקור המלאה שנבנתה עבורם לכל הימים, מתחילה בכל יום כבר מהשעה תשע בבוקר ובין השאר יבקרו חברי המשלחות גם בכותל-המערבי, ובקברי גדולי ישראל בב"ב ובירושלים.

רבים מחברי המשלחת הם מסיימי הש"ס במחזור הנוכחי וחלקם באים יחדיו עם בני המשפחה הקרובים כדי שיחגגו עימם את שמחת התורה האישית שלהם בתום מחזור עמוס וגדוש של לימוד תורה במסגרת "הדף היומי".