זירת הפיגוע בבורגס
זירת הפיגוע בבורגסרויטרס

גילת קולנגי, ששכלה את בעלה איציק ז"ל בפיגוע ונפצעה קשה, משחזרת את רגעי האימה - וחושפת פרטים חדשים שעשויים לסייע בחקירת האירוע. כך דיווח ערוץ 2.

ממיטתה במחלקת הכוויות בבית החולים בילינסון, סיפרה קולנגי למקורביה כי שניות לפני הפיגוע התווכחו בעלה וחברו הטוב אמיר מנשה ז"ל, שנהרג אף הוא, עם המחבל. "הוא הגיע לאוטובוס, דחף את התיקים שלהם הצדה והניח את שלו", סיפרה. "הם התחילו להתווכח איתו - ואז כנראה המפעיל, שראה אותם מרחוק - הפעיל את המטען".

שר התיירות, מיסז'ניקוב, המבקר בסופיה מגלה כי שירותי הביטחון של בולגריה סיכלו לפני כמה חודשים פיגוע נגד תיירים ישראלים. השר הדגיש בפני מארחיו את הצורך להדק את שיתוף הפעולה הבטחוני בין המדינות בעקבות הפיגוע בבורגאס.

בקול ישראל אמר מיסז'ניקוב כי הבהיר לבני שיחו בסופיה שאירן וחזבאללה הם העומדים מאחורי הפיגוע. הוא הוסיף ואמר שהפיגוע בבורגאס בשבוע שעבר לא ימנע מהישראלים לטייל בארצם, בבולגריה ובכל מקום אחר בעולם. "לא נעניק פרס לאחראים לפיגוע הטרור הזה, ולא נגיב עליו בפחד" אמר מיסז'ניקוב במפגש עם ראשי הקהילה היהודית בבולגריה.

אתמול דיווחו כלי תקשורת במדינה כי המשטרה המקומית מחפשת אחר תא של ארגון חיזבאללה שעל פי החשד מסתתר בהרי פירין שבדרום מערב המדינה. כמו כן פורסם כי המשטרה מחפשת אחר אישה שעל פי החשד התלוותה למחבל שביצע את הפיגוע במהלך שהותו במדינה.

בפיצוץ אוטובוס התיירים בבורגאס לפני 6 ימים נרצחו 5 ישראלים ונהג האוטובוס, אזרח של בולגריה.