ממשיכים בדרכו של הרב צבי יהודה קוק

בגבעת שמואל נערכים השבוע ימי האמונה, של כנס הקתדרה לתורה וחכמה בראשות הרב שמואל יניב.

בני טוקר , ו' באב תשע"ב

הרב שמואל יניב
הרב שמואל יניב
שלומי שלמוני

הכנס של הקתדרה לתורה ולחכמה בגבעת שמואל החל אתמול את שלושת ימי האמונה - כנס שמתקיים זו השנה העשירית.

מייסד הכנס הרב שמואל יניב מספר לערוץ 7 על התכנים המיוחדים השנה, "אנחנו משתדלים בכל שנה להעמיק את נושא האמונה בגוש דן".

"בכל שנה מתמקדים באישיות אחרת ובנושא אחר. בשנה שעברה הענקנו את פרס היצירה היהודית לרב חנן פורת, לפני כן לאהרון קרוב והשנה לרב יצחק שילת ממעלה אדומים. אתמול, ביום הראשון של הכנס, שוחחנו על אמונה ואלוקות, בין השאר דיברו, הרב ד"ר אברהם מיכאל. הרב ישראל מאיר לאו, הרב הרשקוביץ, הרב יהודה יונקסטר והרב אלישע וישליצקי".

במהלך היום השני התקיימו הרצאות ופאנל שיעסקו בדמותו של הרב צבי יהודה קוק, "הרב צבי יהודה שהשפיע עלינו שפע גדול, התחיל את צעדיו בגיל שבעים, כשבנה את הישיבה שבעצם יצרה את כל המפעל הגדול של האולפנות, הישיבות התיכוניות וההתיישבות. איש אחד, איש נפלא, גאון שהצניע את גאונותו, אדם בעל חמלה מופלאה שכמעט שאי אפשר לספר עליה. אמנם בכל מחנה יש כמה גוונים אבל התורה הגואלת משותפת לכולם".

בין השאר השתתפו בפאנל הרב יאיר גזבר, הרב יובל שרלו, הרב יהושוע שפירא, הרב יעקב מדן והרב דודקביץ. לאחר מכן התקיים פאנל של חברי כנסת, בינהם השר דניאל הרשקוביץ, ח"כ אורי אריאל וח"כ זבולון אורלב".

פרס היצירה היהודית יוענק מחר לרב יצחק שילת ממעלה אדומים שכתב שבעה ספרים על שבע מסכתות. במסגרת היום השלישי ירצו הרבנים על עולם ההגדה, וישתתפו בו, בין השאר, הרב חיים סבתו, הרב שמואל יניב, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ וחתן הפרס הרב יצחק שילת.

הכנס מתקיים בשעה 17:30 בבית הכנסת היכל רחמים (שעל יד פארק רימון), ברחוב יוני נתניהו 36 גבעת שמואל.