חניה בתשלום - רק עם תמרור וצביעת אבני שפה

אושר סופית: עירייה או מועצה מקומית תחויב בסימון אבני השפה של המדרכה לסירוגין בצבע כחול לצורך הסדר חניה בתשלום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ב

חניה
חניה
צילום: פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבור, של הח"כים ציפי חוטובלי (הליכוד) ואורי אורבך (הבית היהודי). ההצעה נדונה בוועדת הכלכלה.

הצעת החוק שאושרה סופית, קובעת שעירייה או מועצה מקומית לא תהיה רשאית לקבוע הסדר חניה בתשלום באמצעות הצבת תמרורים על עמודים בלבד, והיא תחויב גם בסימון אבני השפה של המדרכה לסירוגין בצבע כחול. עוד מוצע לקבוע כי שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים יהיה רשאי לקבוע נסיבות למתן פטור מחובת סימון כאמור וכן חובת סימון כאמור או באופן אחר בשול הדרך, אף אם אין בה אבני שפה.

בדברי ההסבר להצעה, נכתב כי "רשויות מקומיות רבות נוהגות להימנע מסימון אבני שפת המדרכה במקומות שבהם החניה מוסדרת בתשלום, ומסתפקות בתמרורים על עמודים, המוצבים לעיתים במרחק ניכר ממקום החניה. תופעה זו גורמת לבלבול בקרב הנהגים, שאינם שמים לב לתמרור המרוחק, ונאלצים לשאת בשל כך בתשלום קנסות.

לעניין זה יצוין כי אין בסימון המוצע כדי לייתר את הצורך בתמרורי עמוד, שכן הסימון לסירוגין בצבע כחול משמעו הסדר חניה בתחום המסומן כאמור; הסדר התשלום בעד החניה לפי שעות, סוג רכב, תעריפים שונים ועוד נקבע בהוראות המפורטות בתמרור שעל העמוד".